Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tudok tenni, ha édesanyám...

Mi tudok tenni, ha édesanyám internet-, hírfüggő?

Figyelt kérdés

Állandóan a kezében van vagy a telefon, vagy a tablet. Ha étterembe megyünk, ha nem figyelek, már a kezében van a telefon valamelyik megnyitott hírportállal.

Ellenzéki így az élete, hogy valamin fanyalogjon. Politikailag nem gondolunk mást, de engem nem érdekelnek a hírek. Mármint nem semennyire, csak nem akarom, hogy meghatározzák a hangulatomat, az életemet. Tudom, hogy mi történik az országban, de nem húzom fel magam azon, hogy ki melyik közbeszerzést nyerte meg.

Sokszor megjegyzem, hogy túl sokat netezik. Meg, ha valakitől kap messenger üzenetet egyből meg kell néznie. Mindig mondom neki, hogy nem tűnik el a hír vagy az üzenet, ha megvárja még elmondom, amit akarok mondani.

Ma megpróbáltam megint jelezni neki, hogy minek kell állandóan ezzel foglalkozni. Erre azt mondta, hogy olyanok miatt, mint én, áll ott az ország, ahol most, mert nem foglalkozom azzal, hogy mi történik. Mondtam neki, hogy azzal előrébb van, hogy itthon háborog. De ő a munkája miatt nem csinálhat semmit (jogász). Nem az az oka, hogy nem egy forradalmár típus.

Mondtam, hogy az nem kellene, hogy a hobbija (az élete) legyen, hogy híreken háborog. Mondtam, hogy találjon valami igazi hobbit, kötést vagy valamit és csak annyit hajtogatott, hogy ő nem fog kötni. El se gondolkozik máson.

Mikor már túl kényelmetlen volt a helyzet, akkor elkezdett engem piszkálni, meg arra fogta, hogy neki a munkája miatt figyelnie kell, hogy jön-e üzenet a munkahelyi beszélgetésbe.

Mit lehet csinálni ilyen helyzetben?

(Egyetemista lány vagyok, szüleim elváltak. Anyának elsősorban jogász barátai vannak (még egyetemről, munkahelyről), így elsősorban politizálnak vagy munkahelyi dolgokról beszélnek)


2020. máj. 27. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
"Ellenzéki így az élete, hogy valamin fanyalogjon. Politikailag nem gondolunk mást, de engem nem érdekelnek a hírek. Mármint nem semennyire, csak nem akarom, hogy meghatározzák a hangulatomat, az életemet. Tudom, hogy mi történik az országban, de nem húzom fel magam azon, hogy ki melyik közbeszerzést nyerte meg." Pedig kellene. A "jóvanazúgy" hozzáállás ártalmas egy dolog.
2020. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok "jóvanazúgy". Mióta szavazhatok, szavazok. Többször is voltam tüntetésen. Innen-onnan úgyis a lényeges hírek eljutnak hozzám. De nem érzem úgy, hogy fontos állandóan frissíteni a híroldalakat és olyanon háborogni, ami csak pletyka, tervezet.

De magyar politikában úgy érzem, hogy a meghozott döntések ellen se sokat lehet tenni. Azzal semmit se ér el az ember, ha otthon dühöng rajta, attól nem változik semmi.

2020. máj. 27. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Van igazság abban amit mondasz, de az se jó ha belenyugszik az ember hogy semmit se tehet.
2020. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem abba ne szólj bele, nem szólhatsz bele, mi a hobbija. Ő ezt szereti, ez érdekli, nem a kötés. Szíve joga eldönteni, mennyire foglalkozik vele, mennyi időt tölt ezzel. Amit tehettél, hogy beszéltél vele róla, azt te megtetted.

Azt viszont már sokkal inkább van jogod szóvá tenni, hogy amikor veled beszélget, akkor ne telefonozzon közben, mert az nagyon bántó.

2020. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%
Fanyalogjatok együtt egész nap. Reggel kérdezd meg, no mami diktatúra van még? Ma mit nyert Mészáros? Hogyan mondhatták be fplyamatosan 10 éve, hogy mit nyert meg mészáros, ha diktatúra van. Utána bólogass serényen és mond hogy az öszödi beszéd ugye milyen előremutató és igazságos volt igaz-e?
2020. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem igenis beteges, ha valaki a nap nagy részében politizál és emiatt folyton telefontok/nézik, ez igenis egy függőség...

Semmiben nem más, mintha egésznap videojátékozna.

Ezt is ugyanúgy, csak mértékkel egészséges csinálni.

2020. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!