Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alábbi viselkedés milyen...

Az alábbi viselkedés milyen mentális problémára utal?

Figyelt kérdés

- Szakít a párjával, ajtózárjába pillanatragasztót nyom és a nála maradt iratokat (útlevél) elégeti.

- A 10 éves gyerekét rendszeresen veri, egy alkalommal olyan erővel üti, hogy kettétörik a fakanál.

- Boltban veszekedik az eladókkal vagy más vásárlókkal.

- Szomszéddal összevesz valamin, ellopja a kulcscsomóit (lakás, garázs, kocsi, nyaraló, minden), elbiciklizik az erdőbe és szétszórja a kulcsokat a fák között.

- Amikor szembesül a tettei következményeivel, akkor először áldozatnak állítja be magát, majd agresszív lesz és ordibálni kezd.

- Fiának olyanokat mond hogy "Ha nem tetszik, hogy én kiabálok, akkor menj világgá!", "Keresni kell egy másik családot!" vagy "Szarba sem nézem azt amit te csinálsz!"


2020. máj. 28. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

szerintem itt több is lehet akár

leginkább nárcisztikus, antiszociális személyiségzavar esetleg

nagyon magas fokú impulzivitás, kontrollálatlan düh, ez is több zavar és betegség tünete lehet

2020. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én borderline-t mondanék, de hát mint tudjuk, a gyakorikérdések az 1000+1 igazságügyi pszichológus szakértő országa. :D


Egyébként szerintem azon kéne gondolkodni, hogy ami mondatokat ő kimond, vagy amiket tesz, megtették-e vele korábban a szülei, idősebb családtagok, bántalmazó-kapcsolatban volt-e stb. Csak úgy nem lesz senkiből sem ilyen ember.

2020. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az anyja hasonlóan viselkedett. Például olyat mondott a férjének, hogy ha elhagyja, akkor rágyújtja az anyósra a házat, 4 éves fiát kikötötte az ágyhoz hogy ne másszon el, számtalan gyalázkodó levelet küldött már rokonoknak, stb.


Lehet ezt valahogy gyógyítani? 60 éves nőről van szó.

2020. máj. 28. 15:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Személyiségzavar tutira van közte, de talán valami járulékos hangulati izét is diagnosztizálnának hozzá.

Gyógyítani akkor lehet, ha együttműködik, de fent említett személy esetében ezt nem tartanám valószínűnek. Ha együttműködik, csodát már nem tudnak vele tenni. Esetleg ha félzombira szedálják, akkor a legalább környezete számára elviselhetőbb lesz...

2020. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!