Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alábbi viselkedés milyen...

Alábbi viselkedés milyen pszichés problémára utalhat és mitől alakulhat ki ilyen?

Figyelt kérdés

Egy illető ha bekerül valamilyen közösségbe, először hónapokig hízeleg mindenkinek, mindenki kedvében igyekszik járni, feltérképezi a viszonyokat, ki kivel van jóban, stb.

Pár hónap után a következők történhetnek: az illető véletlenszerűen kiválaszt egy-egy embert és az adott közösségben mindenkit az adott illető, vagy illetők ellen hangol, mondván, hogy az adott személy minden probléma okozója. Az adott közösségben vezető pozíciót betöltő személy vagy személyek bizalmasa lesz és ilyen módon jobban tudja végezni manipulatív tevékenységét. Olyan is történhet, hogy mindenkit, akik egymással jóban vannak, igyekszik egymás ellen hangolni.

Olyan kiválóan manipulál mindenkit, hogy nehéz átlátni rajta. Lételeme a pletykaterjesztés, az örökös konfliktusok és pletykák kitalálása, generálása, bármilyen emberi gyengeség felnagyítása, kihasználása.

Kizárólag akkor érzi jól magát, ha ilyen módon "pezseg körülötte az élet", ha valakivel összeveszne, mindent megtesz, hogy az illetőt kitalált pletykákkal lejárassa, nem bírja elviselni, ha teljesen nem győzi le az illetőt.

Imádja a szappanoperákat és bulvár lapokat és hasonlókat, mert ez összhangban van azzal a világgal, amit ő szeret: eseményeket, kitalációkat generálni másokról. Eufórikus örömmel mondta: "kiről, mit fog elterjeszteni és milyen módon fogja megalázni az illetőt"

Fura módon tudott érzelmes és empatikus is lenni néha, de amikor éppen adott illetőket vagy illetőt bánt, az ő látható szenvedéseik örömmel töltik el.

Mindig mindenki hitt neki és sikerült ellehetetleníteni akiket akart.

Több évtizeden keresztül csinálta ezt, nem múló dolog volt.


Ismertem ilyen embert, szerencsére már nem tartom vele a kapcsolatot, érdekelne, hogy milyen pszichés problémára, vagy személyiségzavarra utalhat ez a viselkedés.



2017. ápr. 23. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pszichopata.
2017. ápr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Volt, hogy valamibe úgy beleélte magát, hogy zokogott.
2017. ápr. 23. 14:25
 3/13 anonim ***** válasza:
A politikusok egytől-egyig mind ilyenek!
2017. ápr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Átlagemberekre gondolok.
2017. ápr. 23. 15:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen szemét. Sokféle ember van, nem mindenki gerinces, nem mindenki jellembajnok, stb. Amúgy elég ismert embertipus, drága szomszédasszonyomra is ráillik mindez, a fene enné meg a pletykás természetjét...
2017. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem pszichés probléma, egyszerűen nincs élete és így képes kezelni a frusztráltságát. Én is ismertem nem egy ilyen aberált id.iótát és 2 ilyen miatt kellett otthagynom a munkahelyem, nekik köszönhetően váltam munkanélkülivé és azóta sm bírok elhelyezkedni. Az ilyen életre nem való, rossz indulatú, no life embereket szívem szerint kiírtanám. Nem én tehetek róla, hogy nincs életük, se hobbiuk, se baráti körük, ne másokon vezesék le a frusztráltságukat, csak mert irigyek. Undorító sz.arkeverő emberi hull.adékok.
2017. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Biztos, hogy voltak gyerekkori problémái. Nem filóznék, hogy mi a baja, inkább messzire elkerülném az ilyet. Előbb-utóbb az ilyeneket kiveti a közösség, persze ha nem egy megnyomorított közösségben van, mert akkor szerintem beuralja az egész társaságot. El tudom képzelni, hogy az ilyen adott esetben azt is mondaná, hogy nem verte meg a feleségét, csak átesett a vak komondoron...
2017. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha férfi, a leírtak alapján én is arra gondolok, hogy pszichopata esetleg antiszociális személyzavara van. Az érzelmeket megjátszthatta, hogy ezzel elnyerje mások szimpátiáját.


Nőknél jelentősen kevésbé fordul elő ez a betegség. Abban az esetben hisztrionikus személyiségzavarra tudok gondolni, hiszen a pletykákkal önmagát tudja a középpontba állítani. Náluk jellemző, hogy nagyon hamar alakítanak ki kapcsolatokat és ezeket sokkal intimebbnek élik meg, mint amilyen valójában. Nem vagyok orvos és sosem beszéltem az illetővel, így pontos választ ne várj, de a leírtak alapján én ezeket gondolom.


#5 Az egyszerűen szemét emberek is betegek. Sőt, valamilyen szinten mindenki beteg, sérült, személyiségzavaros sémái vannak stb. Kórosnak akkor tekinthető, ha ez súlyosan gátolja a saját vagy mások életvezetését. A kérdező példájánál maradva: Más emberek életminőségének és becsületének lerombolása, és mindennek az élvezete nemcsak beteges hanem büntethető is (becsületsértés, rágalmazás indítékkal)

2017. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nőben ismertem ilyet, lelkileg kitörölhetetlenül magamon viselem a nyomait annak, amiket művelt velem egy közösségben.

Az a csodálatos képessége alakult ki, hogy az adott közösségbe bekerülve egy idő múlva elérte, hogy a vezető őt nevezze ki első számú bizalmasának.

Felnőttként is félek, tartok tőle, hogy összefutok ilyen emberekkel és megérzik rajtam hogy (lelkileg) sebezhető vagyok.

Néha úgy érzem, hogy az ilyem emberek mindig el tudják játszani magukat és senki nem lát keresztül rajtuk.

2017. ápr. 29. 05:15
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha 18 év alatti volt az illető, akkor nem diagnosztizálható nála személyiségzavar. A tinik a hormonális változások miatt nagyon instabilak lehetnek és még nem rendelkeznek olyan élettapasztalattal, hogy valósan átlátnák a tetteik következményét. Kapcsolatok terén nem beszélhetünk komoly és hosszútávú kapcsolatokról így nem lehet megállapítani, hogy milyen a kötődésük. A szociális érzékenységük akár még ugrásszerűen is fejlődhet ebben a korban.

Pontosan átérzem amit írsz, mert én is ilyen közösségben nőttem fel. Az iskolában volt 3 lány, aki a tanárok kedvence volt és folyamatosan áskálódtak. A szemembe kedvesek voltak, azt hittem barátok vagyunk, de aztán kiderült, hogy folyamatosan megszégyenítenek és lejáratnak engem a tanárok előtt. Ezt az egyik tanártól tudtam meg, mert már olyan képtelenségeket állítottak rólam, hogy a tanár is furcsállni kezdte. (Azt mondták neki, hogy pofozkodtam) Persze kimagyarázták magukat, de borzasztó volt utána suliba járni.

A tanárokat is mocskolták, az egyik férfiról azt terjesztették, hogy csalja a feleségét. Ezt amúgy nagyon sokan el is hitték még a tanárok között is... egy csomó női tanárunk elcsámcsogott velük a dologról és persze ilyenkor azt is megdumálták, hogy ki feleljen vagy mik a dolgozat kérdései...

Ennek ellenére ők nem számítottak beteg embernek, csak tiniknek. Nem tudom azóta mi lett velük, mi lett belőlük.

2017. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!