Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet disszociatív amnézia?

Ez lehet disszociatív amnézia?

Figyelt kérdés

Van egy időszaka az életemnek, amire képtelen vagyok teljes egészében visszaemlékezni. Egyszerre több nagyon közeli barátomat is csúnyán elvesztettem (véget ért a barátságunk) nemsokkal azután, hogy volt egy autó balesetem, amiben nem sérült meg senki, de nagyon nagy nyomot hagyott bennem, és ez az egyetlen amire tisztán emlékszem. Előtte már jeges volt a hangulat a barátaimmal, de nem emlékszem miért. A balesetre emlékszem, de az az utáni kb. 1 hónapból szinte már semmire, csak arra, hogy az egyikük közvetlenül a baleset után kinevetett miatta, az érzésre, hogy kiközösítettek, majd arra hogy ennek egy hatalmas veszekedés lett a vége, amit ők kezdeményeztek felém és abból a veszekedésből is csak 1-2 mondatra, de azokra sem szó szerint. Ez 1 hónap leforgása alatt történt. Utána 1 hétig éreztem magam rosszul, de akkor kegyetlenül sokat sírtam, és a lelki fájdalom fizikaivá vált. Valószínűleg ekkor történt az emlékezet kiesés. Amikor már visszamentem 1 hét után suliba (ahol a volt barátaim közül 2 osztálytársam), már teljesen idegenek voltak nekem. Barátok voltunk, aztán képszakadás. A régi barátaim olyanok lettek nekem, mintha meghaltak volna, akikkel pedig egy osztályba járok, hiába tudom, hogy ők voltak a barátaim, idegenek.


Utána néztem az emlékezetkiesésnek, és a disszociatív amnézia kifejezést találtam. Aki jártas ilyen témában, ez szerintetek is az? Érdemes lenne szakemberhez fordulnom?



2020. máj. 29. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább posztramuás stressz szindróma, PTSD. Ha úgy érzed segítségre van szükséged, keress fel egy szakembert.
2020. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2020. máj. 30. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!