Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öncsonkításnak számít hogy...

Öncsonkításnak számít hogy leborotváltam a hajam és a kezdetleges bajszom és szakállam teljesen kopaszra? (Nem csak gép hanem borotva.)

Figyelt kérdés
Azért tettem mert volt egy nagyon rossz életszakaszom, ami kb. 6-7 éven át tartott és remélem csak tartott. Nincs egyetlen barátom sem, nincs barátnőm (pedig az utóbbi kettőre nagyon nagy szükségem lett volna), sokan lenéztek és senkinek tartottak és igazából nem ismertek engem belülről igazán, pedig a belsőm nagyon mélyre nyúlik és ha valaki tényleg kiépíti a bizalmat (hát nagyon nem volt ilyen...) kettőnk között, az tudja hogy lehet hogy furcsa voltam, de ezzel egészen mást akartam közölni mint amire sokan asszociáltak, sokan elárultak, sokan próbálták elhitetni velem hogy ők olyanok akikre számíthatok, de utána elárultak vagy átb@sztak és ez nagyon mély sebeket hagyott bennem. A másik dolog ami mégborzasztóbbá tette nekem a helyzetet, hogy senki nem próbált megérteni, mindenki hülyének nézett és azok akik tehetettek volna azért hogy elismerjenek és legyenek sikereim, azok nem segítettek (pl. tanárok) és annak ellenére hogy hoztam nekik az eredményeket és próbáltam kiépíteni egy fajta bizalmat, pont ők szúrtak hátba és ők voltam azok akik nem tettek ezért semmit, holott próbáltam nekik mutatni, hogy miben mennyire vagyok jó, amit szeretek. Nem törődött velem senki és aki törődött, az is csak azért hogy ártson nekem. A családomra úgy ahogy számíthattam, de igazából (nem az ő hibájuk) de nem értettek meg. Nagyon el voltam/vagyok keseredve azon, hogy nem tudtam megvalósítani semmit, azokból a célokból, amiker magam elég kitűztem. A másik nagyon fontos dolog ami közre játszott ebben, hogy úgy éreztem hogy egy mókuskerékben van a legtöbb ember és monotonon folyik minden előtte, ezérelmek nélkül és szürkén minden. Úgy éreztem hogy (ha a mai társadalom már nem annyira konzervatív) de a konzervatívabb embereknek senki sem normális, aki nem felel meg az általuk felvázolt "törvényeknek". Tehát egy fajta lázadás is volt benne a mai társadalom egy rétege és egy bizonyos felfogás ellen. A harmadik dolog az már nem nagyon számít ebbe a kategóriába, aminek inkább fizikai okai voltak (nem betegség). 2 hete borotváltam le (nem csak hajnyíróval, hanem utána borotvával is) és egy hete leborotváltam a kezdetleges, még nem erős szakállam és bajszom is. Ez mennyire egészséges? Nem öncsonkítás vagy valami pszichés betegség?

2020. máj. 30. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

ha a füledet vágtad volna le az lenne öncsonkitás

Volt egy depressziós időszakod valószinűleg okkal aztán kiborultál

Majd lesz jobb is a helyzet csak dolgozz rajta,hogy jobb legyen

2020. máj. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mit éreztél, miközben levágtad? Mi járt akkor a fejedben? Most mit/kit lász, amikor a tükörbe nézel?
2020. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A haj és a szőr élettelen szaruképlet, ezért eltávolítása nem számít öncsonkításnak.
2020. máj. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az egész célja az volt, hogy új emberként kezdhessek, tiszta lappal. Az újrakezdés, a még egy esély és a soha nem késő jelképe. Azt éreztem, hogy elegem volt ebből a helyzetből és szeretném tiszta lappal újrakezdeni és szeretnék tenni is ezek után magamért.
2020. máj. 30. 20:22
 5/12 A kérdező kommentje:
A hajam még csak drasztikusan nem is vágtam le, 30 cm. körül volt, a bajszom és a szakállam, meg életemben nem borotváltam le, ezért is úgy éreztem, hogy ezek a dolgok a multat és ezt a rossz érzést képviselik, valamint 2020-at egy kerek számnak érzem ahhoz hogy váltsak a mentalitásomon.
2020. máj. 30. 20:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a cél az újrakezdés volt, akkor szerintem rendben vagy. Olyasmi ez, mint mikor szakítás után új frizurát csináltatnak a lányok :) Nézz előre, sok sikert!
2020. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sokan mondták hogy lehet hogy a depresszió végi kiborulás lehetett az oka. Köszi a bíztatást!
2020. máj. 30. 21:04
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a tervem, hogy a folyamat végén, sikeres, boldog, elismert és olyan ember legyek, akinek, sikeróülnek, a maga elé kitűzött céljai.
2020. máj. 31. 15:47
 9/12 anonim ***** válasza:
A borotvált kopasz fej az egyik legkirályabb dolog a világon. Szóval ezt nemhogy nem nevezném öncsonkításnak, hanem inkább még nyertél is vele.
2020. jún. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már megint egy fétisiszta... Szerintem meg semmivel sem királyabb, mint mármilyen másik haj vagy frizura.
2020. jún. 2. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!