Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha annyira...

Mit lehet tenni, ha annyira elviselhetetlenek a pszichoszomatikus tüneteim, hogy ezek miatt már elsírom magam?

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz, pszichiáterhez, szedek gyógyszereket, egy hangulatstabilizátort és egy hangulatjavítót, mindkettőnek elvileg van szorongásoldó hatása, de én semmit nem érzek ebből. Nagyon erősen ver a szívem és nehezen kapok levegőt. Az előbb tusolás közben már az járt a fejemben, hogy felakasztom magam a zuhanycsővel.

Nyilván nem szándékozom segélyvonalat felhívni, nem akarom foglalni, de esetleg a dokimnak írjak? Bár e-mail címét nem tudom, csak a telefonszámát. Nincs semmi megküzdési módszerem, vagy ami van, azt használtam, de hiába, nincs gyógyszerem, a pszichológusom meg a dokim sem mondta, hogy szóljak bármikor, ha baj van, nem tudom, mit kellene csinálnom.


2020. máj. 30. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Segélyvonal, egyértelmű.

Erre találtak ki, hívd bátran!

Nem "foglalod", hisz erre való.

Csak ügyesen...!

El fogják mondani, hogy kell-e a dokiddal beszélni, vagy hová menj most személyesen, ha komoly, akut krízisben vagy.

2020. máj. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs gyógyszered?

mindenképp pszichiáter, ezeket nem lehet csak úgy abbahagyni, mert ilyen tüneteket is produkálhatnak

2020. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
van gyógyszerem, csak nem erre a pokoli szorongásra, nem írt fel a dokim szorongásoldót
2020. máj. 30. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a hangulatstabilizátor egy egységes fos szinten tart.

emiatt írják az antidepresszáns, ami hosszú idő múlva hat, nem rögtön és nem ilyen szorongásra.

szorongásoldót felirathatsz úgyis, hogy felhívod elmondod mi van akkor biztos ír a felhőbe, be se kell menned de ki tudod váltani.

2020. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
akartam vele íratni, de ő nem igazán szeretett volna, mert nem akarja, hogy rászokjak, csak nem tudom, szerinte mivel jobb a permanens szorongás
2020. máj. 30. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

egy doki aki nem akar írni? ez fura.:D

de ha elmondod, hogy szorongsz biztos ír, amúgy is antidepihez az elején alapból kellene írni

2020. máj. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
régebben volt, hogy rákaptam a nyugtatóra, ami ráadásul nem is az én gyógyszerem volt, hanem rokoné, és volt egy öngyilkossági kísérletem is (pont ezzel a nyugtatóval próbáltam megölni magam), de szerintem ebből nem kellene egyenesen következnie, hogy akkor soha a büdös életben nem írunk fel neked nyugtató
2020. máj. 30. 21:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

sajnos csak azt tudom tanácsolni, hogy írj fel.

én is évek óta élek ezeken a gyógyszereken, nyugtatókat meg változó mennyiségben szedem, mondjuk az enyémet nem igazán érdekli, mert mindig ír.

csak ezt tudom mondani, hogy hívd fel és írass

2020. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2020. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Okos a dokid! Nyilván nem fog ilyen gyógyszert írni, ha hajlamos vagy a rászokásra és szuicid kísérleted is volt. Ez az ő felelőssége, ha kárt teszel magadban! Elmondásod alapján jó orvos és segíteni akar, Nem gyógyszerfüggőt csinálni belőled!

Annak oka van, hogy ennyire szorongsz ezt kellene feltárni, hogy Mitől.

2020. jún. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!