Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire utalhat? Egyáltalán baj?

Mire utalhat? Egyáltalán baj?

Figyelt kérdés

Mostanában elég nehéz időszakon megyek keresztül, bár nem ez a legkeményebb szakasza az eddigi életemnek, most olyan "tünetek" léptek fel nálam, amik eddig nem jelentkeztek.

Éjszakánként többször zokogva ébredek úgy, hogy ha álmodtam is valamit, emlékezni nem emlékszem rá. Ezek az éjszakai "sírógörcsök" kb. negyed óráig tartanak, mellette, nyilván a sírástól, alig kapok levegőt.

Nappal rendszeresen (napi szinten) enyhe hiperventillációm van, ami akár fél óráig is eltarthat. Ilyenkor próbálok mélyeket lélegezni, de ezzel csak azt érem el, hogy még kevesebb levegőt kapok. Ezzel általában remegés és izomösszehúzódás jár.

Kamasz, változókorú lány vagyok.

Nem tudom, mennyire jó a kategória, ezért elnézést!😅

Nektek volt már ilyen? Ez normális és csak én reagálom túl?

Kérlek segítsetek!


2020. máj. 30. 23:57
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Hallgass meditációkat elalvás előtt. Neten sokat találsz fent. Nyugtató meditáció, nyugtató alvás, stb. Keress rá és próbáld ki. Valószínű kisebb pánik rohamaid vannak. Olyankor szokott jönni a nehéz légzés és hiperventillálás. Sajnos nekem is van minden nap. Volt, hogy azt hittem elajjulok, annyira rosszul voltam miatta. Főleg, amikor közel 1 órán át tartott. A légzéstechnikát nem egyszerű megtanulni. Gyakorold és ha menni fog, akkor nagyon sokat fog segíteni az is.

Ami pedig bánt, ne tartsd magadban soha. Mert attól is kialakulhat ez.

2020. máj. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!
2020. máj. 31. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!