Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalomhiány leküzdésében...

Önbizalomhiány leküzdésében sokat segít egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Nagyjából 1 éve vannak súlyos önértékelési zavaraim. Sokat szorongok valamint egy semmire kellő nagy kalap szarként tekintek magamra. Régen mindenre képes voltam, vagy legalább is kipróbáltam új dolgokat és nem érdekelt annyira mások véleménye. Nem féltem, lazább voltam és sokkal szívesebben mentem társaságba, barátkozóbb voltam és olykor nagy pofám is volt.


1 éve kezdtem el dolgozni egy irodában (versenyszféra) ahol a kolléganőknek sikerült annyira leépíteniük az önbizalmam, hogy már megsem merek mukkani, nem merem elmondani a véleményem. Lekezelnek, lenéznek, hülyének néznek. Ez az első munkahelyem, szóval pályakezdő vagyok, sok mindenben hibázok és hibáztam a munkám során és a meló is stresszel.


Az önbizalomhiány kihatással van az egész életemre, nem merek találkozni a párom haverjaival, nem merek autót vezetni, ügyintézéskor elcsuklik a hangom, a minap összefutottam egy régi ismerősömmel és totál befeszültem dadogtam össze vissza. Nem tudok feloldódni egyszerűen. Úgy érzem semmihez sem értek, borúsan látom a dolgokat.


Kérdésem az lenne, hogy megéri nagyob összeget áldozni egy pszichológusra? Még soha nem voltam, de egyre inkább kezdem úgy érezni, hogy segíségre van szükségem mert nincs életem. Semmi nem érdekel, nincs normális elfoglaltságom vagy hobbim.


Örülnék ha leírnátok a saját tapasztalaitokat.


Előre is köszönöm a segítséget.


22/N



2020. jún. 1. 19:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
21 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Nos, első körben mindenképp a probléma forrását kell megszüntetni, így mindenképp javaslom az új munkahely után való keresést.

Egy pszichológus tud segíteni, de újat nem tudna neked mondani. Pontosan tudod honnan ered a problémát, hisz megnevezted, azzal kell mindenek előtt leszámolnod.

Nálam az segített, hogy ismerősi körben elkezdtem inni járni. Nem matt részegségről beszélek, hanem alkalmi találkozgatásokra és 1-2 sör társaságában fel tudtam annyira oldódni, hogy ne feszengjek teljesen. Ezt az enyhe befolyásoltság alatti "habitusomat" igyekeztem a való életben lemásolni, ami úgy érzem - noha időre volt ehhez szükségem - sikerült.

Ettől függetlenül nem kell készpénznek venned a módszerem, csak elmondtam, nekem ez rengetegett segített az "újraszocializálódásban".

2020. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én másképp látom, mint az 1-es. Igaz megnevezted, hogy szerinted mi okozza az önbizalomhiányt (kolléganők), viszont naggyon erősítésre szorul az önértékelésed, ha a néhány ember ennyire el tudja venni az életkedvedet. Így javaslom igen, hogy menj el pszichológushoz, hogy a későbbiekben jobban ki tudj állni magadért, hogy megismerd az értékeidet, jobb munkát találj ahol nem dinkák a munkatársak, stb, sokat tud segíteni egy jó pszichológus.
2020. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maximálisan segít a pszichoterápia és az utolsó fillérig megéri, mert ha meggebedsz se tudod a saját életedet tárgyilagosan szemlélni, a terapeutának meg már van gyakorlata, hol keresse a problémád gyökereit. Nagyon valószínű, hogy a munkahelyi hatások csak felfrissítettek nagyon régi, eltemetett tudatalatti emlékeket, amikkel azért nem tudsz mit kezdeni, mert gyerekkorodban rögzültek és a kisgyerekek tehetetlenek, nincsenek eszközök a kezükben. Viszont az önismereti munka akár több év is lehet (és még így is megéri), de a megfelelő terapeuta megtalálása is hónapokat vehet igénybe, hiszen legalább 4-5× el kell menned egyhez, hogy megérezd, hogy tudsz-e már az életedben egy-két dologra más szemszögből tekinteni. Mert ha nem és nem találod a hangot vagy nem mozgat meg a terápia (érzelmileg), akkor érdemes továbbállni és másik terapeutát próbálni. Ez ilyen. Viszont a kitartásnak aztán meglesz a jutalma, mert olyan dolgok is simán felszívódnak az életedből, amire azt hiszed, hogy "mindig is ilyen voltál" és az önrendelkezést olyan mértékben kapod vissza, ahogy még sose volt a tiéd.
2020. jún. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat.


Utolsó, nagyon nagy igazság van abban amit írtál. Mindenképp felkeresek egy pszichológust.

2020. jún. 2. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!