Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet jönni ebből a reményv...

Ki lehet jönni ebből a reményvesztett helyzetből?

Figyelt kérdés

Az élet minden egyes területein folyamatos kudarcok érnek, rossz döntéseket hozok. Az önsajnáltatás nem a műfajom, próbálom pozitívan felfogni a dolgokat, de már átléptem a határt, ahonnan nehéz visszajönnöm. A gondjaim a következők:


-Nem találom a helyemet a világban, egy tucat munkahelyen dolgoztam ahonnan elég hamar eljöttem.

-A családtagokkal hol jó a kapcsolatom, hol kicsit távolságtartóbb, de félek, hogy egyre rosszabb lesz. Barátok kilőve, addig nem erőltetem az egész ismeretséget, amíg rendben nem hozom magam. (Párkapcsolatot nem is említem, nem ez a prioritás jelenleg)

-Mentálisan kezdek szétesni (Szoktam sportolni, téli depresszió ellen orbáncfűteát inni, még agydokihoz is jártam, de elegem lett ezekből)


Szégyen,nem szégyen, de bevallom, hogy rosszul neveltek fel a szüleim, és ennek meglett az eredménye. Nincs velük bajom, de ez egy olyan dolog, amit sose tudok elfelejteni és megbocsátani nekik. (Részleteket jobb ha nem említek itt)


Ami még nyomaszt, az az, hogy tetejében hogy itt van(volt) a karantén, sok mindenről lemaradtam életem során. Bulik,lányok,szórakozás. Mindez azért,mert jól elvoltam az én kis világomban, azzal a pár baráttal, akik nem visznek előre az életben(Tudom, elég durván fogalmaztam, de ez van.)



Esetleg volt valaki hasonló helyzetben huszonévesen,s ha igen, hogy tudott kijönni belőle?



2020. jún. 2. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Képzeld sokaknak rosszabb sorsa van és boldog.

Egy lányt ismerek, és nem ilyen mint te.

Persze ember függő.

Nekem is voltak nagyon rossz élményeim amin máig alig tudok túl lépni.

De azt csinálom amit szeretek és boldoggá tesz.

Cselekedj te is így

2020. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanígy vagyok. Szerintem a valódi, belülről jövő boldogság nem elérhető, maximum színlelni lehet. Esetleg szinten tartani terápiával. Nekem az utóbbi segített kivédeni az őrületet
2020. jún. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Ismerős a helyzeted, ugyanezt élem át folyamatosan, csak nekem kicsit nayonn volumenű problémáim vannak.

Van benned egy erős depresszív hajlam, de úgy gondolom főként a bezártság okozta korlátozott számú szórakozási lehetőségekből fakadóan.

Néhány hónap múlva újra élhetsz valós társadaálmi életet a barátaiddal és sokkal jobb lesz

Fel a fejjel :)

2020. jún. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbálok a pozitív és jó dolgokra figyelni, s olyan dolgokkal kötöm le magam amik boldoggá tesznek, de az az igazság, hogy ezekkel aligha érek el valamit az életben. De azért köszi a választ, értékelem.
2020. jún. 2. 21:45
 5/5 A kérdező kommentje:

3.


Részben igazad van,de a problémám az jóval összetettebb, amit csak felszínesen említettem a részleteknél. Nem lehet ezt egy-két mondatban leírni. Jelen pillanatban az is sokat segít, ha ki írom magamból.


De azért köszi, hogy írtál. Neked is fel a fejjel ;)

2020. jún. 2. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!