Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan halhatnék meg végre?...

Hogyan halhatnék meg végre? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már kétszer megpróbáltam, de nem sikerült. Nem tudtam végigcsinálni. Egyszer nem sokkal azután, hogy molesztáltak 12 éves koromban. Másodszor pedig 20 éves koromban, mert nem bírtam tovább ezt a titkot cipelni. Most 26 éves vagyok, és nem bírom már. Napok óta be vagyok zárkózva, a függönyt sem húztam ki, lámpát sem kapcsoltam. Csak fekszem és várom, hogy elteljen az értelmetlen életem. Úgy tűnik, az anorexiám is visszajött, alig eszem. Senkivel nem beszélek, napok óta ki sem nyitottam a számat, és emberi hangot sem hallottam. Időnként rámtör a görcsös sírás.

Van pszichológusom, 2 éve járok hozzá minden héten. Egy ideig segített. De ez most valami olyan mélység, amiből nem bírok feljönni. A pszichológusommal mostanában skype-on beszélünk hetente egyszer. Úgy érzem, mintha nem értene meg. Ami fura, mert 2 éve ismer, mindent tud rólam. Mégis ilyeneket tanácsol, hogy menjek kirándulni, meg szerezzek barátokat, meg tervezzem meg a napjaimat... De mégis minek tervezzem meg? Úgysem csinálom azt. Hiába tervezek bármit, nem tudom megcsinálni, ugyanúgy fekszem a sötétben. Menjek kirándulni? Hiszen a lakást sem bírom elhagyni!

Hihetetlen, hogy a járvány előtt normális életem volt, jártam dolgozni, tanfolyamra, voltak jó ismerőseim. Legyőztem az anorexiát. De most, hogy újraindult minden, nem találom a helyem ebben az új világban. Azt hiszem, a több hónapos (karantén) folyamatos magány, csend miatt érzem úgy, hogy a külvilág hangos, gyors, ideges, és megrémiszt. Képtelen vagyok kimenni, vagy bármilyen emberi kommunikációra.


Mit tegyek? Hogyan fejezzem be?



2020. jún. 3. 17:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
10essel írjatok egymásnak privit, barátkozzatok, lehet h mindkettőtöknek jót tenne egy kis beszélgetés egymással.
2020. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%

116-123

Egyébként én is hasonló helyzetben vagyok. Kint ragadtam külföldön, és senki nincs itt, aki megértene. Hónapok óta nem engednek haza, olyan mint egy börtön. Már azt hiszem bekattantam.

2020. jún. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
57%

Szia. Ki írtál ide egy kérdést.

Nyitottál az emberek felé.

Itt átérzik a helyzeteket és mint olvasod, vannak hasonló helyzetben lévő válaszoló.

Én viszonylag le egyszrűsittem a dolgokat.

Hogy magad alatt vagy e vagy sem. A te döntésed. Bizony, csupán egy döntés.

Hogy ki ész e az utcára, vagy sötét szobában ülsz az is egy döntés.

A gondokat, senki nem fogja helyetted megoldani. Egyedül csak te tudod. Pszichológus nem fogja. Ő ad gyógyszert, hogy profitáljon a nyomorúságos embereken. Az életed döntése és a problémák megoldása a tiéd, egyedül a te döntéseid békjóznak meg.

Ki tudsz mozdulni, képes vagy rá. Az első lépés a legnehezebb, utánna csupán le kell másolni.

Ha gondolod, nagyon szívesen írkálok veled privátban, ha gondolod telón is beszélhetünk.

Hidd el sokkal erősebb vagy mint azt gondolnád.

Most borús minddn, de ez csupán átmeneti. 😊

2020. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

"Pszichológus nem fogja. Ő ad gyógyszert, hogy profitáljon a nyomorúságos embereken."

Pszichológus nem adhat gyógyszert, mert nem orvosi diplomája van, pszichiáter adhat gyógyszert.

2020. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
pszichiáter>szorongásoldo és szerotonin redukáló gyógyszer.
2020. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A pszichiáter a tüneteket kezeli, a pszichológus meg gondolom a szorongás okát.
2021. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Manócska1 ***** válasza:
Kedves kérdező,mi újság? hogy vagy?
2021. jún. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!