Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterhez kell menjek a...

Pszichiáterhez kell menjek a pszichológusom tanácsára a depresszióm miatt. Mennyi idő alatt enyhülhetnek a tünetek gyógyszeres kezelés hatására?

Figyelt kérdés

A tavaly nyáron nagyon rossz állapotban voltam. Kértem időpontot a pszichológustól aki súlyos depressziót állapított meg. Januárig jártam hozzá, kezdtem jobban lenni, aztán volt még pár találkozó majd jött a karantén. Volt egy kis javulás, kezdtem jobban érezni magamat majd egyre rosszabb lett. Sajnos még nem rendel, javasolta hogy menjek pszichiáterhez. Nem is tiltakoztam mert olyan súlyos a helyzetem, annyira erős a szorongás és a kilátástalanság érzése, hogy csak az a fontos számomra, hogy jobban legyek. Már ott vagyok, hogy nem merek olyan boltba bemenni ahol még nem voltam.

A gyógyszerek hatására mennyi idő múlva lehetek jobban? Mire számíthatok?


2020. jún. 7. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az a tapasztalatom, hogy a gyógyszerek ideig óráig segítenek. Miután be veszed, jobb lesz egyből. De persze ez egyénenként változik.. Viszont, az én szervezetem hamar hozzá szokott, és egyre több kellett mindig. De hozzá kell tegyem, a súlyos depresszióm mellett gyógyszer függő voltam. Privátban írhatsz ha gondolod, és el mesélhetem nekem mi segített a kezelések egy a bogyók mellett. De persze mindenkinél minden más, de hátha segít ami nekem is. Súlyos depresszióm 4 évig volt, most meg már úgy érzem jól vagyok. Neked is menni fog, leszel jobban, és minden rendben lesz. Kitartást!♥️
2020. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legkesobb hat het mulva teljesen hat a gyogyszer. Csalodas elkerulese vegett. Akar ket het mulva is, de az ilyen tipusu gyogyszerek nem azonnal kezdenek el hatni, es eloszor kisebb mellekhatasok, rosszabbodas is elofordulhat. De utana egyertelmuen a mintha kicsereltek volna erzes jon.
2020. jún. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló a nyugtatókról ír, nem az antidepresszánsokról.

Minimum két hét, mire hatnak (pl. az escitalopram), és függőség sem alakul ki. Valóban felerősítheti a tüneteket egy időre, de utána sokkal jobb lesz.

2020. jún. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!