Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a főbb különbségek pszicho...

Mik a főbb különbségek pszichológus és pszichiáter között?

Figyelt kérdés

2018. máj. 23. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A pszichológus nem orvos és csak beszélget a beteggel. A pszichiáter elvégezte az egyetemet, ennek ellenére mindent gyógyszerekkel szeretne kezelni.
2018. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg a harmadik, a pszichoterapeuta, aki nem csak beszélget, hanem pszichés gyógyító módszereket, és eljárásokat alkalmaz.

Pszichoterapeuta lehet pszichológus, és orvos is, ha megfelelő posztgraduális képzésen vesz részt.

2018. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lényegi külömbségek vannak. A pszichológus a bölcsészkaron végzett, a pszichiáter pedig orvosin.


Általánosságban véve a pszichológus az aki azon dolgozik hogy megértsen téged és tanácsokkal lásson el.


A pszichiáter pedig gyógyszeresen kezel. Az hogy kinek mire van szüksége az a diagnózistól függ.

Sok esetben a kettőt egyszerre alkazmazzák. Mint pl a depressziósoknál a gyógyszeres kezelés csak temporális megoldás, a teljes felépüléshez a probléma okát kell megszüntetni

2018. máj. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos nem tudom, hogy Magyarországon hogy megy pontosan, így elnézést kérek, ha szerintetek "fals infó" lenne amit írok. Magyar vagyok, de gyermekkoromtól kezdve Dél-Koreában él a családom. Én itt tanultam és dolgoztam, Magyarországon csak pár évet töltöttem pszichológia magántanárként.


Nos általánosságban a világban ezt a mondást szokták használni:

"A pszichológus kezel, a pszichiáter gyógyszerez!"


Mint említettem, nem tudom, hogy Magyarországon pontosan hogy megy, de a világ nagy részén a már említett "pszichoterapeuta" nem egy külön kezelt fogalom, hanem a pszichológus van olyan, ha nem jobb szintre képezve.


A legfőbb különbség továbbra is a gyógyszerezés.

A pszichiáter a folyamatos gyógyszeradagolással tulajdonképpen tüneti kezelést végez csak. Természetesen lehetséges, hogy kivételesen olyan pszichiátert talál az ember, aki ténylegesen foglalkozik vele, és addig nem ad gyógyszert, amíg nem biztos a dolgában, de sajanos nem ez az általános.

A pszichológus...A JÓ pszichológus 2-3 legalább 1 órás beszélgetés alkalmával megpróbál a lehető legközelebb jutni a probléma gyökereihez, szerencsés esetben le is ás odáig. Ezután lesz a következő fázis, mikor már újabb 2-3 alkalom alatt specifikusan a sejtett problémára koncentráltok. Ha ez megvan legkésőbb a 7. alkalomig, akkor el szokott kezdődni a megfelelő terápiás kezelés, ami már a problémától magától függ, hogy milyen és mennyi ideig tart.

Természetesen egy pszichológus is mondhatja azt, hogy menj el egy pszichiáterhez is, mert a probléma megszűntetése mellett a tüneteket gyógyszerezni kéne.

Fordítva ez ritkábban fordul elő, de az is lehetséges, hogy a pszichiáter fogja azt mondani, hogy ezt nem "csak" gyógyszerezni kéne, hanem mélyrehatóan kezelni is.

2018. máj. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A gyógyszer nem megoldás. Hosszú távon leépít agyilag
2018. máj. 26. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!