Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD? Valaki tud segiteni?

OCD? Valaki tud segiteni?

Figyelt kérdés

Probálom roviden osszefoglalni.

Heteken keresztul feltem a halaltol, este nem mertem aludni. Aztan a betegsegektol, daganatoktol kezdtem rettegni. Tuneteket kerestem magamon. Most a leszbikussagtol rettegek, mikozben tudom, hogy a fiukat szeretem. Sokszor azt vettem eszre, hogy azon gondolkodom, hogy milyen lenne ha meghalna az anyukam, nagymamam, testverem. Mikozben soha nem akarnek ilyet, mert nagyon nagyon szeretem oket. Nem akartam, hogy meghaljanak. Aztan van amikor azt hiszem nincsenek barataim, vagy felek, hogy elveszitem oket.Borzalmas jelenleg a lelki allapotom. Vannak jobb napok, de legtobb esetben rosszul vagyok. Mindigis tulgondoltam mindent de nem hiszem, hogy ez tulgondolas lenne csak. Nem tudom mit csinaljak. Fiatal vagyok. Nem szeretnek igy elni.



2020. jún. 8. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen rendben van. Mindenki gondolkozik a halálon és szinte mindenki fél tőle. Mindenki gondolkozott már azon, mi van ha elveszít valakit. Mindenki gondolkozott azon is, ha valami fura baja van, hogy jajj rákom van mert a google azt írta a tünetekre.


Nincs semmi bajod nyugi. Az emberek többsége ilyen.

2020. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz így élni, két lehetőséged van:

1. Sikerül pszichológiai úton megoldani, amiben egy jó szakember segíthet.

2. Pszichiátria és gyógyszerek.

A TB-rendeléseket nem javaslom, mert ha egyszer ez rákerül a kartonodra, soha nem tudod eltávolíttatni.

2020. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenfelé képpen rákerül. Magán rendelésnél is be kell már vinni az adatokat a rendszerbe. Viszont ügyfélkapun a láthatóságot letilthatja így más orvos nem láthatja.
2020. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek nem csupán gondolatok, ezek nagyon zavaró gondolatok. Volt olyan nap amikor nem ettem, ittam es ki sem keltem az agybol. most egy kicsit jobb napokon vagyok tul de ez semmit sem jelent.
2020. jún. 8. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szorongas, semmi mas. A szorongasnak a tunetei ezek a gondolatok. Gyozd meg magad h ezek nem igazak es csak tul eros a felelmed. Vagy sportolh, az is oldja a feszkot.
2020. jún. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Versenysportolo vagyok, most kezdek ujra edzeni. Enyhult egy kicsit a helyzet, jobb napokon vagyok tul.
2020. jún. 10. 21:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondtam. Nekem is volt ilyen, csak nekem nem ocd formajaban jott ki. Meditacio ami meg segithet illetve a gondolatnaplo. Csak a gondolatnaplot neked azert nem tudom ajanlani, mert ahhoz kellene ismerni a gondolati torzitasok fogalmat stb. De a kognitiv terapian erre megtanitanak es nagyon hasznos a szorongas ellen! :)
2020. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!