Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan mentális betegsé...

Létezik olyan mentális betegség, hogy valaki azt hiszi, elviszik (az idegenek)?

Figyelt kérdés

Amúgy teljesen normális, megbízható, nagyon rendes ember, semmi egyéb furcsaságot nem beszél. Ezos, ufós témák nem érdeklik, nem járatos ilyen témákban, csak a munka meg a család tölti ki az életét, nem is lenne ideje képzelődni .

De szokta mutatni magán a nyomokat, amiket a "vizsgálatok" közben szerzett és hát tény, hogy azok ott vannak...

Nekem nem tűnik a nő "betegnek" mármint mentálisan..a történeteit mindig ugyanúgy mondja el, tehát hazugságnak, kitalációnak sem gondolnám sem én, sem mások, akiknek mesélte, sosem volt ilyen "szenzácio hajhász" .

De valahol szkeptikus is vagyok. Szerintetek?


2020. jún. 8. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Paranoia, kényszeres gondolatok stb.


Lehet, hogy bántalmazzák egyébként.

2020. jún. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

Igen. Lehet deluzív zavar. Ez - a skizofréniával ellentétben - nem jár jelentős funkcióbeli eltérésekkel, és a beteg képes normális életet élni.

[link]

2020. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!