Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan éljek együtt a múltbeli...

Hogyan éljek együtt a múltbeli baklövéssekkel, rossz emlékekkel ?

Figyelt kérdés

Én minden egyes nap a múltbeli hibáimra emlékeztető hangokat hallok a fejemben (Pl.hogy piszkáltak az iskolában és nem tettem ellene semmit, csak tűrtem mint egy vesztes vagy hogy dühömben megbántottam egy ismerősömet,stb).

Tudom hogy minden embernek vannak ilyen gondolatai, de sokan nagyon jól képesek megélni velük, megbocsátanak maguknak és elfogadják hogy megtörtént.

Vannak valamilyen "tippek" vagy "módszerek" amivel ezt én is el tudom érni, hogy ne zavarjanak annyira ezek a gondolatok ?

(Pszichológushoz fogok majd menni, és kérem ne legyenek goromba válaszok, bocsánat ha furán fogalmaztam meg)



2020. jún. 11. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ténylegesen hangokat hallasz? Vagy ezek csak gondolatok?

Az már nagyon jó, ha segítséget kértél.

Hidd el, nem mindenki tud megbocsátani magának. Ez elég nehéz dolog, és senkinek nincs az arcára írva, hogy mivel küzd, miket tett a múltban, vagy mik történtek vele. Nem vagy rossz azért, hogy rosszul érzed magad ezek miatt. Ne próbáld elnyomni magadban, mert akkor feldolgozatlanul maradnak ezek a gondolatok. A pszichológus biztosan sokat tud majd segíteni neked.

2020. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Háááát a hang része kicsit különös

mert nem a fülemmel "hallom" őket,de a fejemben mindig ott vannak és valahogy csak az eszemben járnak,mondatokat hallok a fejemben,vagy inkább csak "érzékelem" őket.

Bocsánat ha a válaszom kissé gyatra és érthetetlen, de úgy igazán nem tudom jól elmagyarázni :(

Rendben,nem fogom magamban tartani, majd esetleg elmesélem a barátaimnak, hátha segítenek :)

2020. jún. 11. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Picit látogass be az IP-re szerintem.
2020. jún. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Sose hallottam az IP-ről,az pontosan micsoda ?

2020. jún. 11. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!