Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hányás fóbia valaha elmúlhat?

Hányás fóbia valaha elmúlhat?

Figyelt kérdés

Betegesen félek a hányástól ez egy gyerekkori trauma miatt van.Alig hánytam kicsiként de egyszer elkaptam egy betegséget és hirtelen rám jött a hányás.hat éves lehettem akkor.

Este volt,otthon voltunk.Úgy éreztem,hogy a hányadék a nyelőcsőbe jutott köhögnöm kellett volna de nem kaptam levegőt semmit sem tudtam tenni csak hörögni.Nagy nehezen újra levegőt kaptam és jobban lettem de elkezdtem bőgni.A szüleim nagyon mérgesek lettek rám a hisztéria miatt és kiabáltak velem.Később évekig nem hánytam.Majd 19 éves koromban ismét és lejátszódott ugyanaz a fuldoklás.Azóta is félek,hogy mikor fogok hányni.Többször is előfordult és az esetek többségében ismét éreztem,hogy az epe a légcsövemben és a nyelőcsövemben is van és nem kapok levegőt.

Tudom,hogy másnak is van ilyen fóbiája,bár a legtöbbjük akikkel beszélgettem inkább a hányásnak az undorítósága miatt félnek tőle,én meg nem,mert az a része,hogy undorító nem is érdekelne,nálam ez a dolog a fulladástól való fóbiával kapcsolódott össze.A legjobb barátnőm tud erről de ő állandóan azzal jön,hogy csak a részegek tudnak megfulladni hányás közben és én csak éreztem a fulladást nem volt igazi.Nem csak a saját magam részéről érzem ezt a fóbiát hanem másnál is.Pár hete egy erősen beállt hajléktalant láttam hányni és akkor is rám jött a félelem,hogy ott megfullad majd.Szinte pánikrohamom lett.Elég nehéz ezzel a fóbiával együtt élni,és nem tudom mit tehetnék,hogy leküzdjem.Érez valaki hasonlót a hányással kapcsolatban? 24/L


2020. jún. 12. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is ugyanilyen volt, mint neked, de csak akkor múlt el, amikor terhes lettem. Akkor annyira hétköznapi lett a hányás, hogy tudatosult bennem, hogy ettől nem fogok megfulladni, meg nem fogok belehalni, mert naponta több hányást is "túléltem".
2020. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Nekem nem magától a hányástól van fóbiám, hanem attól, hogy más emberekre hányok, esetleg szőnyegre vagy más olyan helyre, ahonnan nehezen lehetne eltávolítani. Ezért mikor bulizni megyek, soha nem iszom sokat, mert ettől félek, s még ha nincs is hányingerem, sokszor beképzelem magamnak. Nagyon nyomasztó érzés.
2020. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Megfelelő kezeléssel (mélylélektani terápia) gyógyítható.
2020. jún. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!