Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért káros, ha vagdosom magam?

Miért káros, ha vagdosom magam?

Figyelt kérdés

A pszichológusom azt mondta, nagyon káros, ha vagdosom magam. De szerintem ez a legegészségesebb feszültséglevezető módszer, mert nem kerül a szervezetbe semmilyen méreganyag. Ha innék, drogoznék, cigiznék, akkor tele lenne a szervezetem káros anyagokkal. Ha beleverném a fejemet a falba, akkor esetleg agysérülést kapnék. De a vagdosás csak felszíni sebeket okoz, amik begyógyulnak. Ráadásul nagyon ügyelek a higiéniára, mindig megtisztítom a sebeket, nem fertőződnek el. Be is gyógyulnak, az évekkel korábbiak nem is látszanak már. És senki sem látja, mert a csípőmet/hasamat vagdosom, nem feltűnő helyeket.

Szóval miért káros?



2020. jún. 13. 20:06
 1/8 Alain Delon ***** válasza:
91%
Azért, mert felesleges stresszt okozol a szervezetednek, és fertőző lehet.
2020. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert, mert elobb-utobb nem fogod beerni ennyivel.
2020. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Te mazohista vagy aki élvezi, hogy fájdalmat okoz magának

Inkább vegyél egy boxzsákot és üsd azt ha feszült vagy mert ez a vagdosás téma enyhén beteges

2020. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos van a vagdosásnak egy másik vetülete, méghozzá az azt követő szociológiai folyamat. A vágásokat elkezded rejtegetni, nem mered majd senkinek elmondani, a közös programok alól felmentést fogsz mindig keresni és így szépen lassan elkopnak a kapcsolataid.

Emellett ne feledd, ha rossz helyen és kellő mélységben vágod meg magad, akkor a bőröd nem fog tudni regenerálódni, azaz a hegek egész letedben megmaradnak majd. Most még a legkevesebb, de majd ott leszel 30-40 évesen, sok megmaradt heggel, ami mindig emlékeztet erre az időszakra és arra, hogy olyat csináltál, ami egy életre megmarad.

2020. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 qkker1 ***** válasza:
66%
Egyszer elvéted a fertőtlenítést, és szépen szétzabál a "húsevő-baktérium"! Ez csak az egyik lehetséges mellékhatás.
2020. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

én is nagyjából azt gondolom, mint te

évekig vagdostam magam, még most is tenném, de a pszichológusom aláíratott felem egy szerződést, miszerint nem szabad kárt tennem magamban, mert akkor vége a terápiának

nekem nagyon látszódnak a hegek, meg hát én mindig mélyen vágtam magam, többször össze is kellett varrni, brutál csúnya most a kezem, a csípőm, a lábam

nekem azt mondta a pszichológus, hogy ez azért "káros", mert konkrétan életveszélyes, amit csinálok

és igen, ha egyszer akaratlanul is mélyebbre szalad, akkor átvághatod az inakat, vénát, de az artériát is

én is jártam már úgy, hogy észre se vettem, mert szinte nem is fájt, de olyan mélyen megvágtam magam, hogy fél centi vastagon szétnyílt a bőröm

de abszolút megértem a gondolkodásodat, de a pszichológusé is érthető, hogy nem bízik meg a pácienseiben, akik vagdalják magukat, hiába is győzködjük őket, hogy nem lesz baj, ezt nem tudhatja senki

2020. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok mazochista, nem élvezem a vagdosást, de nem tudok más módszert, amivel a stresszt le tudnám vezetni. Úgy gondoltam hosszú távon ez a legjobb mód, mert így nem szennyezem magam.


Kedves #6, értem, amit mondasz. Meg lehet érteni a pszichológust is. Én magammal kötöttem szerződést, hogy többet nem csinálom, de nem tudom betartani. Lehet, hogy nekem is a pazichológusommal kéne, és akkor nagyobb lenne a “kényszerítő erő”.

2020. jún. 14. 12:36
 8/8 Alain Delon ***** válasza:
70%
Ha annyira le akarod veszteni a"steresszed", vásárolj be kondieszközökből és mehet az edzés. Abból még hasznod is van.
2020. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!