Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismeretek olyant, aki ha...

Betszy kérdése:

Ismeretek olyant, aki ha sokat iszik az alkohol dührohamot kap, agresszív lesz? Lehet ezt magyarázni azzal, hogy gyengék az idegeim? Mi van akkor, ha kiborulok annak ellenére is, hogy nincsenek bennem rendezetlen konfliktusok? ( 23l )

Figyelt kérdés
Kamaszkorom óta párszor megtörtént velem, hogy ha többet ittam akkor egyfajta jelenetet rendeztem, dührohamot kaptam. Általában ilyenkor mindig az aktuális barátom volt a fő ellenség, akinek meg mondtam a tutit. Sokáig azt hittem, hogy sok bennem az elfojtás, a fusztárció és ha van bennem konfliktus azok erősödnek fel, ezért történik. Az is érdekes, hogy ilyenkor eszembe jut, hogy ezt most nem kéne, de nem tudom megállítani magam, a tombolás sokkal erősebb, mintha megszállna a gonosz... Jelengeg együtt élek a barátommal, az életem kiegyensúlyozott, nincsenek konfliktusok bennem és rendezetlen dolgok közöttünk, ennek ellenére a tegnap este mégis megtörtént. Buli után itthon elkezdtem dühöngeni és szidni másokat, majd őt. Ráadásul olyan dolgokat hoztam fel ellene, amivel valójában semmi bajom, vagy amit már régi félreértés volt köztünk és rég tisztáztuk. Olyan nagy káosz keletkezik a fejembe és miután kijózanodok egy rémálomnak tűnik az egész, de nem az és súlyos nyomokat hagyok a másikban. Csalódtam magamban és nem értem, hogy vagyok képes erre. Lehetséges az, hogy az idegeim nem bírják és "rövidzárlatot" kapnak, orvosnak kellene látnia vagy csak egyszerűen álljak meg az első pohár hosszú italnál? Pszichológusnál már voltam, igazából ott az derült, hogy normális ha ez történik az emberrel és hogy meg kell oldani a konfliktusokat. Viszont most úgy érzem nincs konfliktus bennem és a semmin akadtam ki. Elkeserítő, hogy ilyen vagyok, míg mások ha isznak viccesek és jól érzik magukat.
2020. jún. 13. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkire másképp hat az alkohol, és mindenkinek más az alkohol toleranciája. Neked konkrétan egy cseppet sem szabadna inni, ha így reagálsz!
2020. jún. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenkire másképp hat az alkohol, bár ez attól is függ hogy ki milyen lelkiállapotban fogyasztja. Én már voltam tőle boldog, rosszkedvű , hülyéskedős, meg röhögőgörcsöt is kaptam. Nálam változó és az adott hangulatomtól függ a hatása.
2020. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!