Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentalis betegsegem van?

Milyen mentalis betegsegem van?

Figyelt kérdés

Olyan erzes, mintha nagyon nagy baj lenne, mint aki a halalos iteletet varja, mindekozben nem tortent semmi, csak valamiert beindult a szorongasos roham.

Ideges vagyok ilyenkor, nem tudom az okat, hogy miert. Ha ilyen allapotban kinezek az ablakon es mondjuk meglatom a keritest, meg jobban erzem a felelmet, az idegesseget. Barmire nezek, barmire gondolok, olyan mintha fokozna a feszultseget. Pedig nyilvanvaloan nincsen a keritessel semmi bajom, ha elmulik a szorongas akkor nincsen ilyen problemam, minden visszaall normalissa, de addig abban az allapotban mindenre igy tekintek, mindenre igy reagalok. Ez a legzavarobb es legijesztobb az egeszben.



2020. jún. 16. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Pszichológus.

Szakemberhez kell fordulni.

2020. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Voltam, de nem segitett.
2020. jún. 16. 15:01
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Szorongás, pánikbetegség. Jó pszichológus segít. Nem úgy megy, hogy "voltam, de nem segített". Rendszeresen kell járni hosszabb ideig. Ha meg nem válik meg, másikat keresni. Ha egy fogorvos nem jól csinálja meg a fogad, akkor se hagyod a francba az egészet, hanem keresel egy másik szakembert, nem?
2020. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sunshinedoll ***** válasza:
67%
Diagnózist csak szakember tud felállítani.
2020. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Pszichiáter, gyógyszer.
2020. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Megmondom, mi a baj, csak nem fogod elhinni. Annyira újkeletű, amiről beszélek, hogy az orvosi protokoll még messze nem tartalmazza, és ahogy az egészségügyet ismerem, kb 40 évig még nem is fogja.

Arról van szó, hogy MINDEN életfolyamatot, de legfőképpen a mentális dolgokat a bélflóra irányít. A baktériumok! Ezek a kis gazfickók közel 800 billiós létszámmal képviseltetik magukat bennünk, 10x annyian, mint ahány sejtből áll a testünk. Ha valamely fajuk megritkul, vagy kihal, az beláthatatlan következményekkel jár. Enzimeket, vitaminokat, hormonokat termelnek számunkra, de csak akkor, ha jól tápláljuk őket. Sajnos azonban a boltokban található élelmiszernek látszó tárgyak erre messze nem alkalmasak.

A problémád gyökere abban keresendő, hogy a bezártság miatt megváltozott az étrended, s ennek az eddig is az éhhalál szélén táncoló bacijaid látták kárát.

2020. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amugy is mindig olyan keveset ettem, mint egy kismacska. Ez csak szorongas vagy panik ugye? Semmi komolyabb, skizofrenia vagy ilyesmi? Ez nem teveszme, ugye?
2020. jún. 16. 15:55
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Ezt egy pszichiáter tudja megmondani, mi nem vagyunk orvosok.
2020. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Diagnosztizaltak szorongasos zavarral. De ez a tunetem nagyon zavar es megijeszt. Mert ebben az allapotomban sokkal erzekenyebb vagyok minden zajra, stresszfaktorra. Ha ilyenkor mellettem azt mondana valaki, hogy uristen valami nagy baj van valahol, tuti elkapna a panikroham. Ha "normal" allapotomban hallom meg ezt a mondatot, akkor csak kicsit zaklat fel, ennyire durvan nem.
2020. jún. 16. 16:18
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ez csak szorongas vagy panik ugye?" Valószínűleg igen.

"Semmi komolyabb, skizofrenia vagy ilyesmi? Ez nem teveszme, ugye?" Biztos, hogy nem!

2020. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!