Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyámnak lehet valamilyen...

Anyámnak lehet valamilyen mentális betegsége, vagy csak egyszerűen ennyire el van kényelmesedve?

Figyelt kérdés

A történet hosszú, de röviden:

Több éve a szüleim elváltak, szétköltöztek, én anyámmal mentem, most is együtt élünk. Akkor ő idegileg teljesen összeomlott és kirúgták a munkahelyéről. Azóta két alkalommal volt néhány hónapos alkalmi munkája külföldön, egyébként nem dolgozik, nincs saját jövedelme, én tartom el.

A nap 24 órájából kb. 18-at az ágyban fekve tölt, a telefonját nyomkodja, alszik, vagy a barátnőivel beszélget órákon keresztül. Minimális házimunkát csinál, de nem eleget ahhoz, hogy rendet tartson. Természetesen az egyenlőség jegyében a házimunka végzését tőlem is megköveteli. A legritkább esetben főz. A lakást alig hagyja el, maximum a sarki boltba megy egyedül, a nagybevásárlást közösen csináljuk.

Távlati tervei vannak, szeretne külföldön dolgozni, mert ő ugye nem hajlandó Magyarországon 150 ezer forintért robotolni. Ugyanakkor mindig halogatja a dolgot, a maga elé kitűzött határidőket rendszeresen csúsztatja különböző mondvacsinált indokokkal, a vírus is természetesen kapóra jött neki... A munkáról mindenkinek hazudik, a legtöbb barátnője úgy tudja, hogy részmunkaidős állása van.

Arra gondolnék, hogy depressziós, de néhány hisztirohamot leszámítva (amit korábban is, gyerekkorom óta gyakran produkált) nem látom, hogy lehangolt vagy szomorú lenne. Teljesen normális hangulata van. Korábban pánikbetegsége volt, nem tudom, hogy ma mi a helyzet, nem lehet vele ilyenről beszélni.


A kérdést azért teszem fel, mert még idén el fogok költözni, de akkor már nem lesz sem anyagi lehetőségem, sem pedig szándékom támogatni őt ebben az életmódban. Elvileg egészséges, életerős nőről beszélünk. Viszont attól tartok, hogy valamilyen pszichés betegsége van és ha otthagyom és megvonom tőle a támogatást, akkor valami komoly baja lesz.

Mit gondoltok, fenn áll ennek a veszélye? Érdemes lenne pszichológushoz elküldeni? Vagy csak ilyen lusta és kihasznál? Persze ismerem, nem lehet rávenni, hogy elmenjen pszichológushoz és a költözésben is akadályozni fog, de az anyámról van szó, valamilyen módon segítenem kell neki.


2020. máj. 28. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Innen nehéz megitélni, hogy milyen mentális állapotban van, a leírásod alapján kihasználja, hogy eltartod és eszébe sincs megmozdulni. Felkészülhetsz, úgy gondolom zsarolni fog érzelmileg. Azt, hogy ezt az állapotot hogyan lehet megoldani nem tudom. Egy biztos, nem vagy felelős az anyukádért.
2020. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én hasonlóan működöm és a pszichológus és a pszichiáter szerint is depressziós vagyok, többször is rákérdeztem, hogy miért mondják ezt, ha egyszer nincs is rossz kedvem, és azt mondták, azért, mert az összes többi tünetet produkálom, és nem kell hozzá feltétlenül rosszkedvűnek lennem... Szóval ez alapján anyukádnak is lehet depressziója.
2020. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es...és milyen egyéb tüneted van, ami miatt depressziósnak mondanak?
2020. máj. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
van a depressziónak olyan formája, amiben nincs feltétlen lehangoltság, ez a larvált depresszió, de itt viszont a testi tünetek elég erőteljesen jelen vannak
2020. máj. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!