Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikumokról vélemény...

Antipszichotikumokról véleményetek? Milyen hatás, mellékhatása lett nektek tőle? Különösképpen aripiprazol hatóanyaguakról, Restigulin?

Figyelt kérdés
Írjátok le bátran

2020. jún. 17. 08:27
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Én olanzapint szedtem. Úgy aludtam tőle, mint a bunda, felszedtem 10 kilót, és kicsit... Hogy is mondjam. Stabilabb lett az érzelmi világom. Mintha az érzéseimet lehalkították volna egy kicsit. Plusz úgy általában tompább lettem. Mikor leálltam vele, akkor 1-2 hétig nem tudtam enni, rosszul aludtam, és érzelmi hullámaim voltak, pl már attól sírva tudtam fakadni, ha valaki megölelt, mert olyan boldog voltam tőle. Mióta nem szedem, eredményesebben tudok tanulni. Mielőtt beállították a helyes adagomat, annyira kiütött (a nyugtatóval együtt), hogy napi 20 órát aludtam. Nekem nem nagyon volt szükségem erre a gyógyszerre, mert valószínűleg félrediagnosztizáltak, de ha valakinek tényleg releváns problémája van, akkor biztos hasznos.
2020. jún. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%

Én aripiprazolból nyelv alatt oldódó tablettát szedek időnként, szerencsére nem kell folyamatosan, csak amikor rám jön az "ötperc". Időnként akusztikus hallucinációim vannak, de mivel ezekről tudom, hogy nem valósak, ezért rögtön tudom, hogy idő van, és bekapok olyankor egy bogyót. A hallucinációim egyébként nem okoznak gondot, tudom őket kezelni, csak egyszerűen kellemetlen őket "hallani". (Általában a legnagyobb félelmeimet, titkaimat hallom vadidigen emberek által kibeszélni.) Illetve mániás fázisaim is vannak időnként, amikor egyszerűen nem tudok elaludni, és legszívesebben csak bolyonganék az utcán a naplómmal a kezemben, és vadidegen emberekkel szóba elegyednék, és barátkoznék, és vennék nekik sört, vagy csokit, akármit a benzinkúton. Szóval, mikor ilyenem van, rögtön tudom, hogy gyógyszer, és ennyi. Nekem sokat segít, egyáltalán nem érzem tőle rosszul magam, sőt. Rengeteget javított az életminőségemen, teljes életet élek vele, nem tompít be. Kevéske súlyfeleslegem lett ugyan, de nem a gyógyszer miatt, hanem az alapvetően mozgásszegény életmódomból kifolyólag, főleg a koronavírus óta. :)


Kedves kérdező, szedd nyugodtan, a kezelőorvosod nem azért tanult majdnem egy évtizedet, hogy kiszúrjon veled. Én elképesztően hálás vagyok az enyémnek, hogy anno felírta nekem.

2020. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!