Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme lehet úgy az...

Mi értelme lehet úgy az életnek ha senkid nincs. Se olyan rokon akivel közel álltok egymáshoz, se olyan barát vagy ismerős?

Figyelt kérdés
Nem szeretek 1db szobanövényen kívül senkit, és engem sem szeret senki. Fel sem tűnne senkinek ha eltűnnék hetekig vagy hónapokig. A munkában is kiégtem. Másikat sem akarok keresni mert nincs kedvem máshoz sem. Csak azért dolgozom mert muszáj. Folyton szorongok meg ijesztő pszichoszomatikus tüneteim vannak. Ez így csak egy kínlódás :(
ápr. 27. 20:52
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
83%
Hát így nagyon rossz lehet valóban. Bele kéne vágnod az ismerkedésbe, új helyekre járni, pl. egyesületbe, társas klubba, szórakozóhelyre, csoportos utazásra, stb. Muszáj új közegekbe mozdulnod, hogy bevonzhass új embereket. Vagy akár neten is barátkozhatsz, ismerkedhetsz.
ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
82%
Mindeninek saját magának kell értelmet csinálni az életének, ezt a feladatot (munkát, erőfeszítést) nem lehet megúszni.
ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Semmi kedvem hozzá. Csalódtam az emberekbe. Félek is tőlük meg nem is érdekelnek a felületes dolgaik. Mindíg az az érzésem társaságban, hogy inkább elővennék egy könyvet.

A tömeget meg a zajt is utálom.

ápr. 27. 22:02
 4/37 anonim ***** válasza:
De ha így érzel irántuk, akkor miért baj mégis hogy egyedül vagy? Magadnak mondasz ellent. Szeretnél valakit, de csak mint a sült galambot, hogy nehogy egy kis fáradtságot is bele kelljen tenned a kapcsolatépítésbe. Hát ilyen nem létezik.
ápr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Hol olvastad, hogy szeretnék valakit? Csak megkérdztem, hogy kapcsolatok nélkül mi lehet az élet értelme? Mivel kb mindenhol az folyik a csapból is, hogy a szeretet meg az emberi kapcsolatok miatt érdemes élni. Ezt nem én találtam ki.
ápr. 27. 22:11
 6/37 anonim ***** válasza:
Én is tök egyedül élek. Nem kényszerből, hanem saját elhatározás eredményeként. Tudomásul vettem, hogy semmi értelme az életemnek, de úgy gondolom, hogy akkor se lenne értelme, ha családban, illetve emberek társaságában élném le. Akkor meg végtére is tök mindegy.
ápr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező, honnan tudjuk mi hogy a te életednek mi az értelme??? Azt neked kell megtalálni, hogy neked mi. Mindenkinek más! Nincs mindenkire alkalmazható általánosság. Te tényleg életképtelen vagy.
ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Ha nincs senkid és nincs is szükséged senkire akkor ne nyafogj!

Élvezd a csodálatos egyedüllétedet!

ápr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
82%

Bár nem nekem írtad, de válaszolok:


"Sajnos pontosan tudom a választ. Mert halálra unod magad szombat este, itt ülsz ez előtt az oldal előtt arra várva, hátha találsz valakit akinek látszólag nagyobb baja van nálad és jólesően belerúghatsz egyet, hogy el tudj aludni. Mert különben nem menne, annyira nullának tartod magad meg az életed."


Ez pont te vagy!

ápr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Én nem nyafogtam. Leírtam egy állapotot és feltettem egy kérdést. Neked mi közöd van hozzá? Miért érzed úgy, hogy válaszolnod kell rá? Ez valami kényszerbetegség? A választ csak magadnak foglamazd meg engem nem érdekel. Légyszi ne írj ide többet.
ápr. 27. 23:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!