Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyilvános szereplés miatti...

Nyilvános szereplés miatti szorongás oldása, hogyan, milyen gyakorlattal lehetséges?

Figyelt kérdés
A cégnél, ahol dolgozom, egyre inkább kerülök a háttérből a kirakatba, ami eseti jelleggel nyilvános szereplést is von maga után. Értve ez alatt az egyeztetéseken való részvételt, és azokban való aktív közreműködést, beleértve tárgyalást is. Az ilyen alkalmak viszont engem szorongással, stresszel töltenek el az esetek túlnyomó többségében, ami egyfajta zavartság érzettel is társul. Nem beszéltem eddig senkinek erről a problémámról, de engem már nagyon zavar. A szűk körömben lévőkkel, illetve vadidegenekkel is, ha úgy van leállok beszélgetni, de valahogy ezeken az alkalmakkor mégis feszélyezve érzem magam. Mit tudnék tenni ellene?

#szorongás #zavart viselkedés #Nyilvános szereplés
ápr. 27. 22:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szia, pszichológus hallgató vagyok. Bár a szorongásnak hivatalosan nincsen tárgya, meg tudnád esetleg fogalmazni, milyen gondolatok keringenek ilyenkor benned? Mi az, amitől tartasz? Előrevetíted magadban a sikertelenséget, vagy félsz mások figyelmének központjában lenni? Nem lehet, hogy szimplán szokatlan számodra a helyzet, s valójában nem is szorongás áll fenn, egyszerűen új élethelyzet, amire nagyon is kompetens vagy, csak eddig háttérbe voltál szorítva? Fizikai tüneteket tapasztalsz (pl.szívdobogás, izzadás stb)?
ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt szükség arra, hogy én a színre lépjek, mindig támogatói munkakörben voltam, mások keze alá dolgoztam. Most ez egy merőben új helyzet, egy jóval nagyobb falat. Nem szeretek túlságosan a középpontban lenni, ha sokan figyelnek rám. Jól írtad, előrevetítem magamban a sikertelenséget, a totális kudarcot. Ebből eredően többször előfordult már, hogy annyira feszélyezve éreztem magam, hogy egy normális mondat nem tudta elhagyni a számat, nem találtam a megfelelő szavakat. Mindezt úgy, hogy amúgy mindenről van kialakított véleményem, de azokat nem tudom jól előadni, ismertetett okok miatt. Illetve tartok attól is, hogy annak milyen fogadtatása lesz. Általában amikor megszólalók nem éppen pozitív válaszreakciót vált ki másokból. Komolyabb fizikai tüneteket nem produkálok, igazából idegesség, magasabb hőérzet, illetve szájszárasság jelentkezik nálam. És ahogy ezeknek az egyeztetéseknek vége, minden visszaáll, normalizálódik
ápr. 27. 22:57
 3/13 anonim ***** válasza:
En ezt pszichiatriai segitseg nelkul fix nem tudnam (es csinalnam) meg. Propranololt a szajba, mar feltitralt lamotrigine meg 5 mg xanax es lehet azt sem eleg. Na jo, azert valamire vinnem mar.
ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van és általában pont a szorongás miatti leblokkolás és tünetek az amitől és attól, hogy ez nagyon érzékelhető lesz másoknak, félek. Mivel már korábban többször megtapasztaltam, hogy ez milyen bénítóan hat, azt vízionálom, hogy megint megtörténik a lehető legkínosabban. Szerintem az a megoldás felé vezető út, hogy megpróbáljuk elfogadni, hogy mi ilyenek vagyunk. Akár vállalni is, hogy "basszus, nem jut eszembe az a teljesen hétköznapi szó, várjatok picit". Ha megengedőek vagyunk tudatosítjuk, hogy nem vagyunk egyedül, akkor kicsit könnyebb. Én mivel tudom magamról, hogy a szorongás miatt nehezebben koncentrálok, igyekszem sokmindent lejegyzetelni. Szerintem a szorongásnak általában nagyon is van tárgya. Talán a generalizált szorongásban kevésbé, de akkor is az van, hogy kisebb/nagyobb aggasztó gondolatok formájában tárgyat talál magának. És ha megoldódik, vagy aktualitását veszti, akkor jön helyére egy másik gondolat. Én is olvastam ezt szakirodalomban, hogy nincs tárgya, (mert, hogy ha van akkor fóbiának hívjuk) de nem igazán értem ezt, hogy kell elképzelni.
ápr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3: ha nem lennének ezek az eszközök nálad, hidd el, végig tudnád. Próbáld néha ki, feszegesd a határokat!
ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, a kommentedet annyira nem értem. Hasonló problémával küzdesz, esetleg a lelki gyógyítók közé tartozol? Én elsődlegesen a felmerült problémát gyógyszerek használata nélkül szeretném oldani, önfejlesztéssel...és végszükség esetén szakember bevonásával és/vagy gyógyszeres kezeléssel. Utóbbit azért szeretném elkerülni.
ápr. 28. 08:06
 7/13 A kérdező kommentje:
Előző válaszom a 3. Kommentre vonatkozott.
ápr. 28. 08:08
 8/13 anonim ***** válasza:

6


Igen szichiatriai, gyogyszeres kezeles. Rengetegen enekesek, eloadok hasznaljak a metoprololt vagy a propranololt. Melle esetleg xanaxot. Csak nem tudnak rola az emberek. TV szereploktol kezdve, szonokok meg minden. hires enekesek plane akiknek precizitas a legfontosabb, pl opera enekesek stb... ezektol nincs mit felni szerintem de ha felsz akkor ne. Csak mondom, hogy ezt nagyon szichologiai "intervencioval" nagyon nem fogsz sokat elerni. Nem lesz ott a szichologus a szinpadon peldaul. Az emlitett influencerek meg mittom en mik meg nagyon kis dozisban szedik, epp annyira, hogy hasson, de tudjanak magabiztosan kemenyen odatenni, maximalizalni amit mondani, eloadni akarnak.

ápr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pl puzser is bevallotta, hogy xanaxozott egyebkent, es mai napig antidepresszanst szed. Meg is latszik a hangjan milyen eros benyomasu.


Valaki meg drogozik is. Chester bennington ezzel is kuzdott, meg az alkohollal.


Slipknot eloadok, bevallottak, peldaul itt egy video ahol hat... lathato: https://www.youtube.com/watch?v=7z-KfBIqRrE

ápr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy előadók is használják, elég elszomorító. Valójában egy teljesen emberi érzést akarnak elnyomni. Bizonyos mértékben mindenkiben van szereplés előtt egy kis "drukk". Nyilván ez akkor nem normális, ha pánikroham erősségűek a tünetek. De az ilyen emberek meg nem mennek előadói pályára, mert már a gondolata is szorongató.
ápr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!