Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet olyan egy szorongó...

Lehet olyan egy szorongó ember, hogy otthon, a családban ez egyáltalán nem nyilvánul meg, csak a lakáson kívül?

Figyelt kérdés
A másik, hogy vagy olyan mélyen alszom, hogy semmire nem ébredek fel(ordít 2 méterre tőlem 2 óra, telefon egyszerre, semmi), vagy pedig ha éberen alszom(ülve), akkor meg 15 percenként felriadok, mert valami ijesztő nagy hülyeséget kreál az agyam. Ilyenkor erősen ver a szívem és úgy leizzadok, hogy pólót kell cserélni(kb óránként).

2020. jún. 17. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze
2020. jún. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En pont ilyen vagyok.
2020. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen ember van. Otthon vagy a családdal nem szorong, mert az "biztonságos környezet".

Ha a munkahely/iskola stresszesebb a főnök, kollégák vagy egyebek miatt akkor ott viszont már igen.

Személyenként eltérő, de a legtöbb pszichés betegségnél/zavarnál a tüneteket kiprovokálhatják a külső ingerek is. Ha valaki pánikbeteg, és szorong a tömegben akkor nagy eséllyel ott fogja roham érni leggyakrabban, stb. Ha valaki biztonságos környezetben van akkor a tünetek ritkán, vagy nem jelennek meg.

Én például derealizálni szoktam, ez az elme egy természetes védekező mechanizmusa, megváltozott tudatállapottal jár, minden valótlannak és álomszerűnek tűnik, lassabb vagyok, nem tudok gondolkodni, és üresnek érzem magam ilyenkor.

Otthon vagy nyugodt környezetben sosem jön ki, csak ha számomra stresszes, kellemetlen helyzetben vagyok. A szorongással is hasonló van.

A lentebb leírtak meg alvászavar lesz, ha tippelnem kéne, ez fakadhat a szorongásodból is. Az izzadás is gyakori szorongó embereknél, főleg a tenyér izzadás.

2020. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2020. jún. 18. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!