Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám jobbá tenni a...

Hogyan tudnám jobbá tenni a helyzetem?

Figyelt kérdés
Egy 17 éves fiú vagyok és úgy érzem, hogy életem mélypontján vagyok. Megpróbálom tömören leírni a helyzetem. Meleg vagyok és sajnos a környezetemben és családomban jelentkező homofóbia miatt a coming out nem lehetőség, illetve amúgy sem vagyok olyan nagyon jóban a családommal. Ezek miatt folyamatosan hazudni kényszerülök mindenkinek nem tudom megélni magam stb... Sajnos rajtam kívül álló dolgok miatt tönkre ment a kapcsolatom a legjobb barátommal, de szerencsére vannak még barátaim. A múltban velem történt dolgokat folyamatosan túlgondolom (pl ha beszóltak nekem) sajnos többször ittam felelőtlenül melynek következtében csináltam olyan dolgokat amikre nem vagyok büszke, és nagyon kínosak. Továbbá sajnos testkép problémáik is vannak, elég sovány vagyok de ennek ellenére azért van rajtam zsír... egy ideje már edzek, de sajnos nem csak zsír-izom eloszlással vannak bajok, ugyanis a csontozatom felépítése sem normális. Állandóan mindent túlgondolok, megfelelési kénszerem van. A legjobb tanulók közé tartozom országos versenyeken is jó eredményeket érek el, ennek ellenére mégis jelentéktelennek érzem magam. Este szinte mindig álomba sírom magam, de van hogy nem tudok elaludni mert annyira kísértenek a gondolatok. Újabban már néha csak hazaérek suliból leülök és sírok, de azt sem tudom igazán hogy miért. Továbbá mostanában nekiállom kapkodni a levegőt akaratlanul, és gyakran gondolkozom az öngyilkosságon is. Lehet hogy csak én vagyok gyenge és reagálom túl a velem történt dolgokat, mindenesetre így nem bírom tovább és kénytelen leszek valamit tenni az úgy érdekében. Kitől kérhetnék segítséget anélkül, hogy elmondanám minden problémám? Köszönöm, hogy végig olvastad.

2020. jún. 20. 01:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Barátaid tudnak erről? Ha valóban barátok, elfogadnak.

Iskolapszichológust, vagy ha van félretett pénzed akár egy sima pszichológust is felkereshetsz hátha tud valamit segíteni. Ha megkéred őket, diszkréten fogják kezelni az ügyet, meg egyébként is orvosi titoktartás köti őket.

Esetleg vannak fórumok, csoportok ahol homoszexuálisakkal beszélgethetsz. Ha csak neten kibeszéled valakinek a dolgot, aki ugyanebben a cipőben jár, már az is segíteni fog szerintem, sőt lehet hogy kölcsönösen tudjátok támogatni egymást.

Nekem lábfétisem volt (minimálisan a mai napig van, de már szinte teljesen eltűnt) és a környezetemben ez ilyen elb.szott ördögtől való dolgot jelentett, mert hát na. Szép a női láb meg minden, de akkor is. Különböző fetisiszta fórumokon beszélgettem emberkékkel a világ minden tájáról és tök sokat segített. Hátha neked is beválik :D

2020. jún. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!