Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik ha elmondom a...

Mi történik ha elmondom a pszichológusnak, hogy meg akarok halni?

Figyelt kérdés

Csinálhat olyat, hogy akaratomon kívül beküld a pszichiátriára?

Nagyon rosszul vagyok, nyugtató segít csak. De azt érzem nem érek semmit, selejtes vagyok, gyűlölöm magam. Fáj, hogy senkitől nem kapok törődést. Nem akarok így élni, hogy a többi embertől alsóbbrendű vagyok.

Nem akarok kórházba menni csak beszélni a pszichológussal róla, ha már ott vagyok. Hátha tud segíteni?



máj. 23. 19:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Akkor beszélgess, ha segít! Nem tud akaratod ellenére beküldeni, de fontold meg, hogy menj. Nem fognak befektetni nyugi, esetleg kapsz masik gyógyszert es pszichoterápiára kell járnod majd. Ott is beszélgetnek majd veled csak ott másképpen. 🙂

Kitartást! Ne add fel!♥️ Meg fogsz gyógyulni!🙂

máj. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Én amikor elmondtam elküldött és sosem fogadott többet. Az ilyen kijelentések ijesztőek és nem mindenki vállalja a felelősséget. Viszont az is kiderült, hogy a probléma gyökerét kell megtalálni MAGADNAK és elkezdeni kigyomlálni. Csak így sikerülhet. Mástól hiába vársz segítséget.
máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Szerettem volna járni terápiára de elutasítottak a diagnózisom miatt.

Most csak magánban tudnék menni.

De félek senki nem fog tudni segíteni. Hogy hiába bármi próbálkozás és tényleg egy selejtes szerencsétlen vagyok. És bűntudatom van. Mert még el se költöztem a szüleimtől de terápiát fizessek. Bűntudatom van, hogy erre megy el a pénz.

máj. 23. 20:15
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Milyen diagnózisod van? Ez hol történt? Olyan nincs, hogy egy diagnózis miatt elutasítják a terápiát! Legfeljebb gyógyszeres kezelés is kell mellé.

Egyebek közt a bűntudat is ok arra, hogy terápiába menj. Arra kell pénzt költeni, amire szükséges.

máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

#2 ez nagyon szomorú!😔

De nem hiszem, hogy mindenki olyan erős lelkileg, hogy magának találja meg a gondját.


Kérdező! A bűntudatot felejtsd el! A szülőknek.mindig a gyerekük maradsz és támogatnak mindegy hány éves vagy! Most erre megy a pénz, mert jelenleg ez a legfontosabb. Ha ez a gond meholdódik mehet másra is a pénz. Ne aggódj ezen. Inkább abba fektesd az energiádat, hogy neg gyógyulj. A dokik ebben jell, hogy segítsenek, de ne feledd Te is kellessz hozzá!🙂

máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%

Mekkora majmok vagytok omg miért pontoztok le... jó igazatok van elmondtam és továbbra is járhattam hozzá, sőt instant varázsütésre minden megoldódott nekem semmit se kellett tennem igazatok van lol xDD sőtt senkinek se kell tenni semmit .... jobban tudjátok

minden pszichológus bevállal egy potenciális öngyilkos jelöltet mert a bíróságra akarnak járni ha balul sül el a terápia igaz?? ennyi eszetek van

máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Konkrét öngyilkossági tervvel nem vállalhat el magánrendelésen, 6-os, mindössze ennyi történt veled. Gondolom, kórházba irányított, ahova te nem mentél.
máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%

#6 ötös vagyok én felpontoztalak.

Láttam, hogy lepontoztak, de nm biztos, hogy a hozzászólók. Lehet csak elolvasta es lepontozott.

Én tudom, hogy ilyenek. Én is jártam magánhoz. Vagy 5 alkalom után nem akart fogadni többet, mert azt mondta nem tud velem mit kezdeni😔 kérjek gyógyszert pszichátertől...

máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
És mikor a gyógyszer stabilizálja az állapotodat, pontosabban kicsit elindulsz felfelé, fogékonyabbá válsz, akkor működhet a terápia, 8-as. Helyesen járt el 5 alkalom után, ha azt látta, hogy nem indulsz el sehova, nem akarta az idődet és esetleg pénzedet pocsékolni. A depressziónál a gyógyszer és a pszichoterápia kombóját tartják a leghatékonyabbnak. De van olyan depresszió is, ami kifejezetten biokémiai eredetű, nem élethelyzetből adódó, arra kifejezetten az antidepresszáns a megoldás.
máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
24%
#9 azt elfelejtettem írni, hogy elhajtott, de halkan megjegyezte, hogy attól hozzá is járhatok csak menjek gyógyszerért😂
máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!