Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy paranoid skizofrén gondolk...

Egy paranoid skizofrén gondolkodik azon, hogy ő vajon paranoiás-e?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon nagy félelmek, hogy oaranoid skizofrén vagyok, vagy leszek.

S arra gondolok, hogyha pl látok, hallok, olvasok bármit, ami jelentkezhet egy paranoid embernél is, nagyon nagy félelem lesz úrrá rajtam és elkezdek kattogni azon, hogy mi van, ha én is ezt gondolom vagy ezt fogom vagy stb stb, s ugye ilyenkor szépen lassan be beszéli magának az ember.



2020. jún. 25. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Paranoiás lehetsz magadtól is, skizofrén nem (kivéve ha hülyére narkózod magad akkor lehetsz skizofrén is akár)
2020. jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Én egyébként beszéltem skizofrénnel aki teljes mértékben tisztában volt azzal, hogy ő skizofrén

Meglepően tisztának tűnt a tudata el lehetett beszélgetni normálisan bármiről de azt mondta, hogy hangokat hall a fejében

2020. jún. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pacsi! Ugyanez, panikrohamig kepes vagyok magamat stresszelni ezzel. Foleg amikor jonnek furcsa tunetek, megjobban ideges leszek. Elmeletileg nem gondolkozik ilyenen egy skizofren, nincs betegsegtudatuk.
2020. jún. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Ne keverd a skizofréniát a pánikrohammal mert abszolút nem ugyanaz csak annyiban egyezik, hogy téveszmés betegség mind a kettő de a skizofrénia egy tudathasadásos sokkal komolyabb betegség


"Elmeletileg nem gondolkozik ilyenen egy skizofren, nincs betegsegtudatuk."

Egyébként most irtam le az előbb, hogy beszélgettem egy skizo lánnyal aki tudta is, hogy skizofrén

2020. jún. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nemrégiben láttam egy dokumentumfilmet, ahol skizofrén és egyéb mentális betegségekben szenvedők beszéltek arról, hogyan kezdődött a betegségük és hogyan élték meg. Nagyon torokszorító és felkavaró volt látni és hallani, mit élnek meg ezek az emberek. Sajnos a címére nem emlékszem, de lehet hogy most utánanézek. Annyi közös volt bennük, hogy mindannyian tudatában voltak annak, hogy betegek, és szintén közös pont volt, hogy olyan hangokat hallanak, amelyeket mások nem.
2020. jún. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló! Ha megtalálod a dokumentumfilm címét, leírod majd? Érdekelne.

Egyébként igen, van, aki tisztában van azzal, hogy skizofrén. Általában akkor van ilyen, ha a gyógyszeres kezelés alatt áll.

2020. jún. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem az a problémák, hogy iszonyat félek ettől a betegségtől, s mindig félek a tünetektől. Általában pár napig félek egy konkrét tünettől, aztán oldódik és jön valami más, ami szintén egy olyan gondolat, hogy mi van, ha majd elkezdek hallucinálni vagy mi van, ha majd komolyan fogok gondolni ilyen téveszmék, amiket pl meg is nevezek... Szóval ez elég rossz
2020. jún. 25. 09:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. Szoktam.
2020. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Átlagesetben a skizofréneknek nincsen betegségtudatuk, tehát nincsenek tisztában a skizofrénia tényével, nem fordul meg a fejükben.

De, ennek ellenére sok olyan skizofrén van aki teljes mértékben tisztában van mindennel. Nem feltétlen a betegség elején, de később biztosan. Ha a skizofréniát kezelik akkor a beteg akár teljes mértékben is tünetmentessé válhat, élhet teljes életet.

Viszont, számos olyan beteg van akinek van betegségtudata a kezdetektől fogva, nem gyakori ugyan, de nem lehetetlen (több ilyen személyt is ismerek).

Viszont kérdező, nem hiszem hogy nálad skizofrénia lenne az ok, ez nekem inkább pániknak hangzik. Nyugi, nincsen semmi baj, nem is lesz :)

Keresd fel a kezelőorvosod, szólj neki. Egyébként ez a jelenség, hogy bebeszéled magadnak a betegséget nagyon gyakori, pánikosok körében meg főleg.

2020. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9-esnek.


Igen, én is így gondolom.

Sőt a doki is. :D

De nagyon nehéz elhinni, nem is az a baj, hogy nem hiszem el, de ha olvasok vagy hallok bárkitől bármit, ami tünet lehet. Betudom magamnak mesélni, hogy ez nálam is van, vagy hiába vagyok tisztában azzal, hogy az csak egy gondolat és nincs erről szó, nagyon erős félelmet tud kiváltani belőlem.

Pl olvastam, hogy sokszor azt hiszik, hogy megfigyelik őket.

Amikor olvastam egy jót kacagtam rajta, aztán pár nappal később a semmiből eszembejutott ez a cikk, s elkezdtem azon agyalok, hogy mi van, ha engem is megfigyelnek? Aztán mivel realizáltam, hogy ez nem igaz, maximum a Google helymeghatározó. :D :D elkezdtem azon kattogni, hogy oké oké... De Mi van, ha majd azt fogom gondolni, és nem fogom tudni magamnak bizonyítani, hogy megfigyelnek-e. :D :D

2020. jún. 26. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!