Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor fog elmúlni ez az...

Mikor fog elmúlni ez az örökös rosszullét? Teljesen kikészít.

Figyelt kérdés

Nagyjából 6 éve, 24 évesen volt egy pánikrohamom, akkor kezdődött az egész cirkusz. Izzadtam, ideges voltam, rosszul éreztem magam. Másnapra elmúlt, de szédelegve mentem dolgozni. Aztán 1 hétre rá megismétlődött karzsibbadással, mellkasi fájdalommal. Akkor kórházban kötöttem ki, nem találtak semmilyen eltérést. Azt mondták szedjek egy doboz magnéziumot.

Azóta csak 1-2 nagyobb rohamom volt, amit tudtam kezelni, más észre se vette rajtam, de én majdnem belehaltam (komoly izzadás, mellkasi nyomás, magas pulzus). Kihordtam nagy nehezen, de infarktusra nem akartam gondolni, mert akkoriban voltam teljes kardiológiai kivizsgáláson. Az UH előtt pár perccel szintén volt egy roham szerűségem, el kellett menekülnöm a mosdóba, hogy ne lássák, hogy szarul vagyok, meg is mosakodtam. És negatív lett az UH. Sőt, jobb, mint 2 évvel azelőtt.

3 éve görcsös hasfájással is küzdöttem szinte hónapokig, amire semmilyen pozitív lelet nem született, kicsivel később teljesen megszűntek a gyomorfájdalmaim.

Most például 1 éve szédüléssel küszködöm, a mellkasi nyomás és a korábbi rosszullétek alábbhagytak, vagy csak nagyon ritkán jelentkeznek. Emellé társul időnként egy fura tompa, de nem erős fejfájás. Ez a legrosszabb, hogy bármikor szédülhetek. Autót szeretek vezetni, de akkor is elkap egy rosszullét, néha rá kell markolnom a kormányra erősen. Szeretnék ide-oda járni a feleségemmel, de nem nagyon merek így elindulni.

Szeretem a munkám, jó a kapcsolatunk, hamarosan gyereket tervezünk, épül a házunk, minden rendben van. Kivéve, hogy szarul vagyok sokszor. Semmi másra nem vágyom 31 évesen, csak arra, hogy érezzem jól magam fizikailag, mert ez így rémálom.


2020. jún. 25. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Nos az a gond a tüneteiddel, hogy ezek lehetnek a pánikroham tünetei de lehetnének fizikai eredetűek is. (a mellkasi nyomás, hasfájás pánikroham tünete lehet), a megemelkedett stressz pedig okozhatja a fejfájást, illetve ha sokáig ki vagyunk téve a stressznek az legyengíti a szervezetet, ami vezethet szédüléshez. Ha már sok orvost végig jártál és nem találtak semmit, megérné elmenni egy pszichológushoz, a legtöbb szorongásos tünet már 6-8 üléssel kezelhető, tehát nem kell több százezer forintot rászánni a terápiára.
2020. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Már 6 éve jól lennél, ha antidepresszánst szednél. Elpazarolod így a fiatal éveid, megéri ?
2020. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!