Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 15-ös BMI-vel beküldhetnek a...

15-ös BMI-vel beküldhetnek a kórházba a beleegyezésem nélkül?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és mivel már klinikailag is anorexiásnak számítok így, a pszichiáterem azt szeretné, hogy kórházba menjek, én viszont nem hiszem, hogy segítene. Beutalhatnak akaratom ellenére, ha nem vagyok életveszélyben (ha jól tudom, 12-es BMI alatt számít annak)?

2020. jún. 26. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, de valószínűleg a pszichiátered jobban tudja hogy erre szükséged van-e, mint te.
2020. jún. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Hát bizony nem ártana.
2020. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Őszinte leszek!

Kuvvára rád férne!

De akarata ellenére senkit nem lehet kezelni, ezalól csak a kényszergyógykezelés kivétel, de azt csak bíróság rendelheti el.

Illetve ha ön és közveszélyes vagy. Akkor kérdés nélkül elme/zárt osztály.

De az az igazság, hogy jó úton haladsz ezek felé.

2020. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én szeretnék gyógyulni. És meg is próbálnám, otthon. De ha beküldenének valahova, ahol nálam sokkal soványabb, tényleg életveszélyesen alultáplált lányok vannak, attól csak rosszabb lenne, mert úgy érezném, nem vagyok elég beteg. Nem véletlenül számol be rengeteg anorexiás arról, hogy csak rosszabbul lettek/nem javult az állapotuk egy-egy ilyen kezelés után.
2020. jún. 26. 19:38
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
A 15-ös bmi már nagyon kevés. Én indokoltnak tartom a kórházi kezelést.
2020. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Puffinlekvár ***** válasza:
76%

Eléggé veszélybe sodrod a tested és az egészséged! Ennél ne is legyél soványabb.

Hogyan akarsz szakember nélkül meggyógyulni? Fiatal vagy,előtted az élet.

Az orvos jót akar neked! Ne a többivel foglalkozz, akik soványabbak. Max annyit,hogy hálás vagy,hogy nem vagy annyira beteg!

Mrg tudod csinálni! Hiszrk benned! Jobb lenne az orvosi felügyelet azért!

2020. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tarthatnak ott akaratod ellenére, ha már elmúltál 18 (és nem vagy gyámság alá véve, és nem rendelnek el kényszergyógykezelést).

A helyedben beszélnék a pszichiáterrel, hogy miért tartja jobbnak, ha befekszel, mintha a megszokott környezetedben vagy. Lehet, hogy van rá valami konkrét szakmai oka, amit nem mondott el.

2020. jún. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Nekem már 16-os BMI-nél is számos veszélyes testi tünet jelentkezett, úgy hogy nem évek óta koplaltattam magamat. Nem kerültem be kórházba, mert nem jártam se pszichológushoz, se pszichiáterhez, nem lettem diagnosztizálva és a szüleim se tudtak csak annyit hogy mostanában alig eszek.

Utólag visszanezve nem sokon múlt hogy a szívverésem nagyon lelassuljon. Vagy hogy hirtelen megálljon. Mert már dobogni sincs energiája.


Szóval azóta nem tudom mi a helyzet veled, de hidd el ez a testtömeg index eléggé komoly, simán lehet ÉLETVESZÉLYES. A szervezeted nem úgy működik mint egy meghatározott kémiai tulajdonsága tegyük fel a víznek. 100 Celsius fokon forr légköri nyomáson és pont. De a tested nem így működik. És okozhat szörnyű meglepetéseket.

Nem akarom rád hozni a pánikrohamot de ez az igazság.

Btw: azóta mi a helyzet?

Remelem a legjobbakat, ha van kedved beszelgetni vagy szükségessé van tanácsra nyugodtan írhatsz privátot☺️

16/l

2020. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 15-BMI-m van. Pénteken megyek kontrollra a pszichiáteremhez, valószínűleg kórházba fog utalni, de nekem nem a köznapi értelemben vett anorexia nervosam van. A depresszió, szorongás pánikrohamok miatt nem volt/nincs étvágyam, nem tudok enni pedig nagyon akarok. De egyszerűen nincs étvágyam. Ráadásul a szorongás egy része emetofóbiából adódik. Esetleg írj privátba ha gondolod. Egyébként nem nem utalhatnak és nem kezelhetnek akaratod ellenére, kivéve ha nem valami akut bajjal visz be a mentő, pl összeesel az utcán. De akkor sem tartanak benn nagyon sokaig ha nem akarod. de én azt mondom mindenképpen jó lenne ha a pszichiáterre hallgatnál, ő a szakember, ha ő azt mondja hogy kórház akkor menj be, a tested épsége és az életed biztonsága felülír mindent.

Mielőbbi felépülést és kellemes napot (már amennyire lehet) kívánok!

16/f

2020. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!