Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki bolond, a beleegyezé...

Ha valaki bolond, a beleegyezése nélkül is kórházba/elmegyógyintézetbe lehet szállítani?

Figyelt kérdés

50 éves nő, random magától idegbeteg lesz, dobálózik, ordibál, és kifordítja a valóságot. Mindig más a hibás, "Hamupipőkének jobb sorsa volt", ha valaki szól neki, hogy ezt nem így kéne, akkor kiakad, hogy miért kritizálják, ha pedig amiatt szív, akkor pedig a másik az oka, nem pedig ő. Megmásítja a valóságot, kitalál dolgokat, öngyilkosságért fohászkodik és azzal fenyegetőzik. Kikészíti a családját, mártírkodik. Elől hagyja az ételt az asztalon, csodálkozik, ha megeszik a macskák, ilyenkor megveri őket, és a másik a hibás, de ugyanúgy megteszi következő alkalommal is. Bármin fel tudja magát idegesíteni és idegbeteg lesz. Hova lehet ezzel fordulni? Nem fogja fel, hogy baj van, hisz mindenki más a hibás, nem ő, ő az áldozat. Kérlek segítsetek!!!!

A nő gyerekei


2017. dec. 23. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, ha önveszélyes/közveszélyes.
2017. dec. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mielőtt még valaki elkezd osztani minket, minden segítséget megkap tőlünk, amiben csak tudunk segítünk neki. Ő hajszolja magát feleslegesen, nincs elvárva tőle semmi, sőt, kérjük is, hogy pihenjen, de beteg az agya. Ilyenkor megint jön a mártírkodás, és hogy mindenki egy szemétláda vele.

Mellesleg szerintem semmivel se csinál többet, mint minden anya, főz, mos, takarít, azt is csak kéthetente 1x kell miattam, amikor itthon vagyok. Elvárja, hogy hálálkodjunk érte, minden kiborulásánál felhánytorgatja ezeket, hogy ő mennyi mindent megtesz. Amiért hálásak vagyunk és igyekszünk is kimutatni. De kedves anyukák, Önök is így viselkednek a gyerekükkel? Nem én akartam megszületni, és nem tehetek róla, hogy még nem tudom magam eltartani.

2017. dec. 23. 12:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elmegyógyintézet nincs már Magyarországon. Ha tényleg idegbeteg vagy van valami mentális baja, akkor egy időre bezárják pszichiátriára a zárt osztályra amíg leszedálják, aztán mehet haza, mert így is tömve vannak a pszichiátriák.

Ha valóban ön- vagy közveszélyes, akkor ki kell hívni a mentőket, aztán a többi rajtuk múlik. De megszabadulni nem fogsz anyukádtól, sőt ezután lehet még gyaníthatóan több bajod lesz vele.

2017. dec. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írja. A legtöbb, amit tehettek, hogy elköltöztök tőle. :(
2017. dec. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyám is hasonló,csak részegen.


Nem tudja elfogadni a kritikát,ha szóvá mered tenni,hogy ivott,akkor üt,karmol,vagy papuccsal dobálózik,vagy éppen,ami a kezébe kerül.


Ha miután megütött már 50szer,és te egyszer vissza mersz ütni,akkor azt mondja "hogy mertél megütni?"-Az nem zavarja,hogy ő előtte ötvenszer csapott meg.


Sajnos nagyon sok ilyen ember van,és beleegyezés nélkül nem lehet kezelni.

2017. dec. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%
Hány évesek vagytok? Nem tehetsz róla, hogy nem tudod eltartani magad? Hát ki tehet róla? Anyukátok meg valószínüleg súlyos depressziós, elég szomorú hogy "elvitetni" akarjátok és nem elhúztok dolgozni, elköltözni ha már segíteni nem tudtok neki.
2017. dec. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó!

Szerinted,ha mindenki elköltözne mi lenne?

Le inná magát a sárga földig,még depressziósabb lenne,és 1-2 éven belül meghalna.

(A testvére is ugyanígy halt meg).

2017. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Anyám is pont ilyen mikor bekattan :-/

Nem tudod bezáratni, még komoly mentális zavarral küzdő embereket se visz el a mentő akarata ellenére. Semmilyen kezelést se lehet ráerőltetni ha nem akarja, csak akkor ha gyámság alá veteted, de az is jogi procedúra. Max akkor tudom elképzelni h elviszik, ha nem csak mentőt hivtok hanem rendőrt is azzal, h rátok támadott. De ha jól szineszkedik (azaz nem őrjöng és vissza fogja magát) akkor lehet azok se viszik el.

2017. dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet elszállíttatni, csak ha már vér folyik. El kell költözni otthonról, más megoldás nincs. Valószínű kikészült idegileg, vagy változó korban van.
2017. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 grafno ***** válasza:
Nagybratyot elvittek. Muterom felhivta a mentoket. Jott 3 foszer egy kocsival. Lefogtak, betettek, elmentek. Elmenni sem akart, mert azt mondta, hogy amit mond az mind igaz. Lekotozve tartottak 1 honapig. 3honap ellatast kapott. Amikor kijott akkor teljesen mas lett. Nyugodt es halk. Utana normalis lett megint. A tunete erdekes volt. Hallucinalt rendesen. Az orajaba beszelt mint hasselhoff. Azt hitte titkos ugynok es beszervezte a rendorseg. A maffia koveti. Lonek ra. Mindig figyelik. Furgon koveti. A ciganyok megakarjak olni. Elenk fantaziaja volt.
2017. dec. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!