Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abból csak bajom lehet ha...

Tomi 11 kérdése:

Abból csak bajom lehet ha pszichiáter beleegyezése nélkül hagyom abba antipszichotikum szedését?

Figyelt kérdés

10 mg os explemednek a felét kéne szednem de én negyedelem már lassan 2 és fél hónapja.

Ez idő alatt szorongtam kicsit néha furcsán éreztem magam meg volt valamikor hasmenésem meg talán kicsit depis is voltam meg persze rosszul érzem magam mert hazudnom kell.

Számithatok durvább dolgokra is?

lehet valami bajom ha ez kiderül?



2019. júl. 26. 21:56
 1/6 A kérdező kommentje:
és pszichózisra szedem már majdnem 2 éve
2019. júl. 26. 21:58
 2/6 anonim válasza:
87%
Semmiképp ne hagyd abba a pszichiátered engedélye nélkül, nem játékszer. Nem véletlen ő a szakember. Ráadásul ha idő előtt hagyod abba, nemhogy visszacsúszol a gyógyszer előtti állapotodba, de rosszabbodhat is.
2019. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
De ezt mért csinálod? És mért nem beszéled meg vele? Szerintem most mondd meg neki az igazat, mert ő tudja eldönteni, hogy maradhat-e felezve vagy vissza kell-e térni az eredetihez.
2019. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
már utaltam rá töbször is hogy nem szivesen szedem de ő azt mondta hogy nem hagyhatom abba és azért csinálom mert az egészségem az fontosabb és valahol meg azt írják hogy megéri abbahagyni
2019. júl. 26. 22:20
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
Az antipszichotikumot nem lehet abbahagyni! Nyilván a szokásos dózisban adja neked. De ha te kevesebbet szerettél volna, azt is az orvossal kell megbeszélni. Az egészségedet pont a gyógyszer megfelelő szedése biztosítja. Nem kell tudománytalan összeesküvés-elméletes oldalaknak bedőlni!
2019. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez hozzá kell nekem is röffennem. Van hogy az ember inkább a halált választja mint az antipszichotikumot mert tegyük fel egy sincs amivel normális életet lehetne élni/élnem ilyenkor én rendszeresen abbahagyom mielőtt kedvem lenne leszúrni magam. Akár tetszik az orvosnak akár nem. 4 éve járkálok a pszichiátriára idáig a fele gyógyszer sz@r volt amit adtak amikor magamnak nyúltam már bele akkor volt jobb. Ennyit erről.
2020. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!