Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bogarfobia ellen?

Bogarfobia ellen?

Figyelt kérdés

sziasztok. mar kiskorom ota nagyon erős bogarfobiam van. nem csak hogy undorodom toluk, de ahogy meglatok egy bogarat (legyen az legy, darázs, cincer vagy barmilyen mas rovar) azonnal rosszul leszek, felmegy a vernyomasom, es hat.. szépen mondva megesett hogy mar el is rokaztam magam a nagy idegesseg miatt.

ez ellen lehetne valamit tenni?

a valaszokat elore is köszönöm

19/L


2020. jún. 27. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet ebből gyógyulni, de nem fog tetszeni a módszer. A fóbiákat úgy lehet megszüntetni, hogy apránként hozzá kell szoktatni magát az embernek ahhoz amitől fél. Pl egy pár hétig nézz rajzfilmeket amiben bogarak vannak. Aztán pár hétig természetfilmeket valódi bogarakról. Aztán kiülsz a kertbe/parkba és nézed az igazi bogarakat. A kedvenceid sose lesznek, de a pánikszerű rosszulléteket el lehet így múlasztani. Lényegében hozzá szoksz a bogarak létezéséhez, így kioltódik a félelmed. Minél többet csinálod a fentieket, annál hamarabb.
2020. jún. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jot ir az elso, nekem viszont nem valt be. Hatha neked szerencsed lesz kerdezo. :)

Ismerem a helyzetedet, ugyanogy vagyok, a csaladom mindig nevetett gyerekkoromba, mert egy pokhalotol rosszul tudtam lenni es ez felnott korra sem valtozott. :(


27N

2020. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!