Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy gyerek (9-10 éves) lehet...

Egy gyerek (9-10 éves) lehet depressziós?

Figyelt kérdés

Ha meghalt egy közeli családtagja, és előtte is átélt pl. testi fenyítést, illetve alkoholista családtaggal kellett együtt élnie, akkor kialakulhat ennyi idősen a depresszió?

Az iskolatársai is sokszor bántják, nem igazán vannak barátai a korosztályából. Mondott már olyat, hogy meg akar halni, és hogy nincs értelme az életének. Nem tud őszintén örülni semminek,mindig csak arról beszél, hogy mi az, amit utál.

És az mennyire ront a helyzeten, hogy a közeli családtagok ezért megszidják, hogy neki soha semmi nem jó, és úgy állnak a helyzethez, hogy ennyi idősen nem lehetnek problémái, nem lehet ideges stb.?



2020. jún. 28. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Simán lehet depressziós!


Talán egy másik suli, új környezet és egy pszichológus jót tenne neki! De főleg szeretet és megértés, arra lenne a legnagyobb szüksége a családja felől....

2020. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Te kije vagy a gyermeknek?

Azt ajánlom, gyorsan tenni kellene valamit, hogy a helyzet jobb legyen. Előttem szólóval egyet értve szerintem is jót tenne a környezetváltás, pszichológus mindenképp kellene. Valamint ha olyan kapcsolatban vagy a családjával, mindenképp próbáld meggyőzni őket arról, hogy komolyan kellene venniük a gyerek lelki egészségét, mert a mostani hozzáállásuk rendkívül mérgező és csak rontani fog a helyzeten hosszútávon.

Én 11 évesen kerültem pontosan ugyanebbe a helyzetbe, de mindenki "becsukta a szemét" Azóta folyamatosan fennáll az állapot, sőt rosszabbodott, súlyos depresszióval és szorongással küzdök, ami nagyon megnehezíti a boldogulásomat minden téren. Most 21 vagyok, már a javulásban is alig hiszek, nagyon belefáradtam ebbe a dologba.

Éppen ezért mondom, hogy addig tegyetek valamit, amíg gyerek, mert ha nem, felnőttként sok nehézsége lesz. Lehet, hogy te vagy a "megmentője", ha a szülők tégyleg nem foglalkoznak ezzel, te mindenképp segítsd eljuttatni valahogy egy szakemberhez!

2020. jún. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Persze
2020. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Igen, de más tünetei vannak, mint felnőttkorban. Ajánlom a Mindsetet( [link]
2020. júl. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, létezik olyan, hogy gyerekkori depresszió, és az ő esetében simán előfordulhat... Mielőbb kapjon rendes, pszichológiai segítséget, mert később még súlyosabbra fordulhat az állapota, emellett tudatosítani kéne a rokonságban, hogy a gyerek állapota nem csak hiszti, hanem igenis komoly, ezért kezeljék is úgy! (velem is ez történt, 8 éves koromban kezdődött, mostanra gyógyszer, illetve alkoholproblémáim vannak, sokáig bántottam magam és túl vagyok az első öngyilkossági kísérletem is, bár, ha rajtam múlik, valószínűleg a következőt már sikerrel fogom véghezvinni)
2020. júl. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet egy gyerek is depressziós. Amiből nem nagyon lehet egyedül kijönni. Jó lenne egy családterápia, a helyi családgondozóhoz érdemes fordulni.

Kedves 5/ nagyon szomorú,és ijesztő, amit írt. Ilyen segítőkész, ennyi élettapasztalattal. Maradjon köztünk, ne lépjen ki, szükség van Önre. beszéljen valakivel, jó baráttal, ismerőssel, Krízisben, nagy bajban, elkeseredettségben senki nem tud jól dönteni!

Szükség van átbeszélni a dolgokat valakivel.vagy hívja a 116-123-at.vagy a 1700 4788 számot (pszichológus, mentálhigiénés, képzett segítő) alkoholproblémáknál kereshető: [link]

További segítségért és programokért keresse fel a CallForHelp honlapját és Facebook oldalát, valamint hívja telefonos lelki támogató vonalainkat 1700 4788

2020. júl. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Egyházi körökben is léteznek segítő lehetőségek (igaz, most éppen nyári szünet miatti szabadságolások vannak sok helyen.)


A könyvtárak java része is nyitva van (én az egyikben úgy hallottam, hogy nyitva is fognak tartani, akárhogyan alakul a vírushelyzet...)


Ui: létezik még nagyon segítőkész könyvtáros kolléga is, aki ilyen esetekben segít eligazodni - internetes segítségnyújtás, együtt gondolkodás rengeteg haladást eredményezhet!

2020. aug. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Én a református lelkisegély szolgálatot ajánlanám a legjobb szívvel, valamint a Délután Alapítvány széleskörű lehetőségét kiaknázva 18.évét betöltött nagykorú személy a segítségére tud lenni a kisgyereknek.


Ui: Érdekelne, hogy mi a legújabb fejlemény július 15. óta? (A Délután Alapítvány a legszerteágazóbb kapaszkodókat nyújtja szerintem - minden korosztálynak és mindenféle társadalmi rétegben élőknek.)

2020. aug. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!