Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ted Bundy vagy Edmund Kemper...

Ted Bundy vagy Edmund Kemper pszichopata volt?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor hogy lehet hogy ennyi szörnyűséget el tudtak követni?


Ha igen, akkor Tednél péládul az hogy volt, hogy fiatalkorában az iskolás évei alatt nagyon félénk és visszahúzódó volt, nem tudott beilleszkedni? Ha jól tudom, akkor ez a pszichopatákra nem jellemző.

Illetve többször is mutatott azért érzelmeket, a villamos székből is a családjának és barátainak küldte a szeretetét... Egy pszichopata elméletileg nem képes a szeretetre.



Edmund pedig egyenesen feladta magát.

És halálbüntetést kérvényezett magára, csak abban az államban ez nem volt kivitelezhető.

De ha képes volt empátiára, akkor hogyan folythatott még annyi fiatal nőt? Még ha csak egyszer fordult volna elő, azt még el tudom képzelni.

De ha voltak érzelmei, hogy ismételhette meg ennyiszer?


Illetve rengeteg részletre nem tértem ki, ami miatt megkérdőjelezhető, hogy Bundy pszichopata volt e, vagy hogy Kemper az e.


Ti mit gondoltok? Valamint lehet tudni, hogy mi erről a hivatalós álláspont? Mert én nem találtam.



2020. jún. 30. 12:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Edmundról azt írja a wikipédia, hogy paranoid skizofrén volt. Legalábbis ezzel kezelték sikertelenül. Mivel régi mindkét ügy, így már nem igazán számít, hogy mi bajuk is volt.

Általában ezek az emberek pszichopaták, de az is lehet, hogy kombinálódik más elmebetegséggel is. A szeretetet meg megtudják játszani, mint más érzelmeket is, ha nagyon muszáj és célt érnek vele.

2020. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Edmund esetében már nem sokkal az után, hogy megállapították nála a paranoid skizofréniát, -amikor még csak a nagyszüleit gyilkolta meg- több pszichiáter ezt teljesen nonszensznek találta, ugyanis elmondásuk szerint semmilyen tünetét nem produkálta ennek a betegségnek.

Később, felnőtt korában pedig "egészségesnek" is nyílvánították, ami a pszichopátiát ugyan nem zárja ki, mert ebben az értelemben nem számít elmebetegségnek...


Persze a pszichopatákra jellemző, hogy meg tudják játszani az érzelmeket, ha erre okuk van, nyernek vele valamit, ahogy Te is írtad.

Bundy nem hiszem, hogy ezzel nyert bármit is a villamosszékben ülve.

Kempert pedig lehet, hogy sosem kapják el, ha nem hagy üzenetet, és nem adja fel magát telefonon is. Sőt, először így sem hitték neki és nem vették Őrizetbe.

Egy rendőr ismerősét kellett felhívni és annak kellet bevallani a tetteit, hogy végre letartóztassák.

Aztán ott, mint említettem, a halálbüntetést kérvényezte magára.


Évtizedek múlva, pedig az első 3-4 lehetőségével, amikor kérvényezhette volna feltételes szabadlábra helyezését, nem élt.

2020. jún. 30. 13:30
 3/17 A kérdező kommentje:

Mármint nem élt ezzel a lehetőséggel.

Különben 71 éves és ma is börtönben van.

2020. jún. 30. 13:34
 4/17 anonim ***** válasza:
5%
Ted Bundy nem volt sem pszichopata sem sorozatgyilkos. Rá kenték a gyilkosságokat aztán ártatlanul kivégezték.
2020. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4. Több mint 10 év után, de bevallott 30-35, vagy 36 gyilkosságot.

Kétszer szökött meg a börtönből, második szökése sikeresebb volt, évekig tartott. Viszont nem bírta megállni, hogy ne folytassa a gyilkosságait, de már sokkal hanyagabb volt.

Több bizonyítékot is hátrahagyott, illetve kettő vagy három olyan nő is volt, aki túlélte a támadását, illetve szemtanúk is látták közvetlenül gyilkosság után, a tetthely közelében.

Voltak olyan szemtanúk, akik véres husánggal a kezében látták, illetve az utolsó tanú egy 14 éves lány és a bátyja volt... A lányt el akarta csalni, de az nem ment vele, megjelent a bátyja, Bundy pedig elhajtott A rendszámot felírták és megmutták a rendőr apjuknak, így kerítették kézre a szökött Ted Bundyt.

2020. jún. 30. 13:43
 6/17 anonim ***** válasza:
3%
Több mint 10 év után de csak azért hogy elkerülje a halált. Szemtanúk..én is mondhatom bárkire Hogy gyilkos és ha az ártatlan akkor ki a hibás szerinted? Ártatlan volt egyértelmű.
2020. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A kivégzése előtt olyan információkat árult el, amit a gyilkoson kívül más nem igen tudhatott... Például, hogy hova temetett el egy levágott fejet, ilyesmi.

De nem akarlak győzködni.

2020. júl. 6. 01:09
 8/17 anonim ***** válasza:
1%
Azt honnan tudod?
2020. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Ugy tudom Ted Bandi orvosilag igazoltan pszichopata volt.


Ha igaz is lenne hogy ártatlan volt, honnan tudhatná barki Magyarorszagon?

Furcsa mod a sorozat gyilkossagok nem folytatodtak utanna.

2020. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7%
#9 Igen mert a valódi gyilkos abba hagyta az ámokfutást és szerintem bár nem él de jól eltűnt. Nem Ted Bundy volt a gyilkos csak rá kenték a gyilkosságokat.
2020. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!