Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ted Bundy vagy Edmund Kemper...

Ted Bundy vagy Edmund Kemper pszichopata volt?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor hogy lehet hogy ennyi szörnyűséget el tudtak követni?


Ha igen, akkor Tednél péládul az hogy volt, hogy fiatalkorában az iskolás évei alatt nagyon félénk és visszahúzódó volt, nem tudott beilleszkedni? Ha jól tudom, akkor ez a pszichopatákra nem jellemző.

Illetve többször is mutatott azért érzelmeket, a villamos székből is a családjának és barátainak küldte a szeretetét... Egy pszichopata elméletileg nem képes a szeretetre.



Edmund pedig egyenesen feladta magát.

És halálbüntetést kérvényezett magára, csak abban az államban ez nem volt kivitelezhető.

De ha képes volt empátiára, akkor hogyan folythatott még annyi fiatal nőt? Még ha csak egyszer fordult volna elő, azt még el tudom képzelni.

De ha voltak érzelmei, hogy ismételhette meg ennyiszer?


Illetve rengeteg részletre nem tértem ki, ami miatt megkérdőjelezhető, hogy Bundy pszichopata volt e, vagy hogy Kemper az e.


Ti mit gondoltok? Valamint lehet tudni, hogy mi erről a hivatalós álláspont? Mert én nem találtam.



2020. jún. 30. 12:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9%
Dyk.
2020. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%

A legtöbb gyilkosságot egyáltalán nem a pszichopaták követik el, hanem pszichotikus vagy személyiségzavaros emberek. Ez igaz E. Kemperre is.


Ted Bundy: nem igazán. Több forrás szerint inkább súlyos nárcisztikus személyiségzavara volt és végül akár meg is bolondulhatott, mert szinte teljesen kirekesztette magát a társadalomból.

Az pedig, hogy régen miért volt több sorozatgyilkos valószínűleg annak köszönhető, hogy most sokkal szigorúbb szabályok vannak érvényben, könnyebb bizonyítékokat találni, kb. mindenhol van beépített kamerarendszer.

2020. okt. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ez így van.

Bundy is, az egyik szökése után rögtön repülőre ült, aztán autót lopott és egy másik államig hajtott...

Amikor ott sok sok héttel később letartóztatták, ismét lopásért, még napokig, hetekig nem tudták meg mondani, hogy ki... Lehoztak róla az újságok fotókat, az államban, miközben meg egy másik államban a legkeresettebb bűnöző volt.

Így sem ismerte fel senki...

Amíg postai úton kommunikáltak egymással a különböző örsök, nagyon sok idő elment.

Aztán inkább Bundy vallotta be, hogy ki is Ő, egy telefonálásért cserébe.

Különben akkoriban még fényképes jogosítvány sem volt kötelező, Bundy is olyannal próbálta igazolni magát amin nincs kép és kézzel írott.

Ma ez már teljesen nonszensz lenne...


Azt sajnálom, hogy Bundy agyát tönkretették, amikor ha éltették volna. Ma sokkal többet tudhatnánk arról, hogy pszichopata volt e vagy sem...

2020. okt. 24. 14:34
 14/17 A kérdező kommentje:

Viszont azért vállalta fel, hogy ki is Ő, hogy felhívja a volt barátnőjét.

Egy pszichopata tenne ilyet?

2020. okt. 24. 14:35
 15/17 anonim ***** válasza:
97%
Érzelmileg túl instabil volt ahhoz, úgyhogy nem igazán volt pszichopata.
2020. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem Ted Bundy egyértelműen pszichopata volt. A viselkedése, ahogy az egész tárgyalás, fogvatartás alatt viselkedett, egy normális ember nem így reagál ilyen helyzetben. A folyamatos manipulálás, hazudozás, óriási egó is mind-mind a pszichopátiára jellemző. A hideg kék szem, meg a homloka is jellegzetes, bár nem minden pszichopatának ilyen, és nem minden kékszemű ember pszichopata, de hidd el nekem, ezek a jelek is nagyon szembetűnőek annak, akinek van gyakorlata a felismerésben.


A pszichopátiáról egyébként nem tudom, mennyit tudnak, de Ted Bundynak lehetett egyéb mentális problémája is, depressziója is volt elvileg, illetve az se kizárt, hogy a nagyapja volt az apja, tehát még vérfertőzés miatt is lehetett valami elmetorzulása.


A pszichopatákról egyébként szerintem nagyon sok téves infó kering. Nem igaz, hogy nem éreznek érzelmeket. Tudnak szerelmesek lenni a maguk módján. Mivel mi nem vagyunk pszichopaták, sosem tudjuk meg, mit és hogyan éreznek, de egyértelműen vannak érzéseik, félelmeik (egy pszichopata is lehet pl. klausztrofóbiás), tehát ezek a dolgok léteznek. Csak rendellenes az agyuk és ennek megfelelően az érzelmeik, reakcióik is. De ez nem csak rájuk jellemző, sok más rendellenesség is van, ami befolyásolja egy személy érzelmi világát, pl. autizmus, Williams-szindróma stb.


Engem leginkább az érdekel, hogy miért lesz egyik pszichopatából őrült gyilkos, és mitől lesz sok másikból viszonylag elfogadható állampolgár, de szerintem a leginkább a gyerekkori bántalmazás állhat a háttérben.


Arra viszont egy milliót feltennék, hogy Ted Bundy pszichopata volt.

2021. nov. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
FASSÁG HOGY TED BUNDYRA CSAK RÁKENTÉK A GYILKOSSÁGOKAT.Hülyeség és aki kiáll mellette az is egy elmebeteg pszichopata állat.Olyan információkat mondott el amit csak a gyilkos tudhatott addig.TED BUNDY GYILKOS VOLT ÉS HALÁLÁT JOGOSAN ÉRDEMELTE KI!
2023. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!