Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalataitok szerint a...

Deák Dominik 2020 kérdése:

Tapasztalataitok szerint a pszichológusok tényleg tudnak segíteni?

Figyelt kérdés

Mostanában elgondolkodtam rajta, de igazából kibeszélni ki tudom magam a barátaimnak, úgy gondolom, tisztában vagyok a bajaimmal és tudom, mit kellene tenni, csak épp erőm nincs hozzá.


Nektek hogyan segített feldolgozni egy problémát azon kívül, hogy közhelyes megoldási és életvezetési tanácsokkal szolgált?



2020. jún. 30. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichiáterhez jártam és ez nem úgy működik, hogy közhelyes tanácsokat ad. Semmilyen tanácsot nem ad, rávezet.
2020. júl. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Tudnál erről bővebben írni?
2020. júl. 1. 08:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Mire vagy kiváncsi?
2020. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogyan vezetett rá és mire (általánosságban)?
2020. júl. 1. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy beszélgetést nem tudok átadni, mert ez nem két perc és minden mindenre épül. Arra vezetett rá, hogyan kezeljem a problémáimat, megértette velem miért vagyok olyan amilyen és ezen hogy tudok változtatni. És igen, sikerült, de ehhez őszinteség és befogadóképesség kell.
2020. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez a "hogyan tudok változtatni" érdekelne igazán.

Hülye példa:

A problémám, hogy izmos hasfalat szeretnék.

Tudom, hogy ehhez felüléseket kéne csinálnom.

HOGYAN vesz rá a szakember, hogy megtegyem?

2020. júl. 1. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam neked ezt így nem tudom elmondani. Van egy beszélgetés, ami folyik, ő kérdez, te válaszolsz , felvázolódik a probléma, és még feltesz kérdést, addig "nyaggat" míg magad jössz rá a válaszra. Tehát rávezet. Aztán hazafele kattog az agyad és egyfolytában rájössz, hogy mekkora marha vagy, és hogy ezek után így és úgy lesz. És az utána levő napokban még mindig ezen kattogsz és erősödik a pozitív érzés. Nálam kicsit túltolva most de ez így volt.
2020. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem sehogy pedig többnél is jártam
2020. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!