Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék úrrá lenni a...

Hogyan tudnék úrrá lenni a félelmeimen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 29 éves nő vagyok. Sajnos az eddigi életemben volt rengeteg nehézség,nagy betegség, rossz gyermekkor, rossz párkapcsolatok.

Most elvileg minden kerek, de kb félévente annyira rámtörnek a magammal hozott félelmek, hogy kihat a munkámra, a párkapcsolatomra, az egész jelenemre,hogy valami borzalom. Orvoshoz fordultam, aki depressziót diagnosztizált, és kaptam erre megfelelő gyógyszereket is.

Most megint annyira rámtörtek a félelmek, hogy kivettem pár nap betegszabadságot,mert semmi másra nem tudok koncentrálni, csak a félelmeimre. Szorongva ébredek, ez a világ legrosszabb érzése.

Szerintetek mit lehetne tenni, az orvoson kívül, hogy el tudjak ezektől a dolgoktól vonatkoztatni?

Köszönöm


2020. júl. 1. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

A depresszió nem akaratlagos, hogy "mától levetem, mint egy rossz ruhát".

Gyakran nem csak a traumák miatt, hanem örökölhető biokémiai problémák is okozhatnak depressziót. Tehát a hajlamot lehet örökölni.



Volt olyan korszakom, amikor klf. tragédiák miatt én is átestem a depressziós korszakon. Kaptam gyógyszert, de az szabályosan megbetegített. Szépen leépítettem. Viszont elkezdtem olyan dolgokkal foglalkozni, melyekkel addig nem, sőt, eszembe se jutott soha. Nekivágtam a lakás kifestésének, mázolásának. Megjavítgattam a nagyszüleimtől örökölt, szép, régi bútorokat. Utánajártam a megoldásoknak, szakembereket kérdeztem.

Magyarul: alkottam.

Az ideggyógyászatban-lélekgyógyászatban is alkalmazzák az ún. "művészet terápiát". Tehát az alkotásban (bármilyenben, akár hímzés, festés, barkácsolás, írás... ), az önkifejezés által is megtisztul, gyógyul a lélek, az idegrendszer.


Amúgy javaslom, beszéld meg az orvosoddal, hogy nem tenne-e jót neked egy B12 injekció kúra.

Szedjél emelt dózisú D-vitamint, napozzál, amikor csak teheted.

Menj kirándulni, nyaralni, menj olyan helyekre, ahol a szépség,

a harmónia vesz körül. Olvass olyan könyveket, melyek lélekfelszabadítók.

2020. júl. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ.


Nagyon meg vagyok ijedve egyébként. Mindig agyalok valamin, ami rossz.


Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és, hogy meddig tartott ez az időszak?

2020. júl. 1. 09:59
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. júl. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!