Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakivel egy borzalmas...

Ha valakivel egy borzalmas szexuális viszonyom volt, és olyan gondolataim vannak hosszu évek távlatából is, hogy meg akarom ölni, akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sajnos beleegyeztem egy idő után a szexbe, de csak mert a srác nagyon nyomult, én meg akkor teljesen össze voltam törve, az életemben történt egyéb események miatt, ö nagyon belém szeretett, én meg lefeküdtem vele, de valojában undorodtam, iszonyodtam töle. Olyan mentális kárt okozott ez bennem, hogy ugy érzem meg akarom ezt bosszulni. Konkrétan gyilkosság vagy öngyilkosság jár a fejemben, de ezt már nem birom igy történt, hosszu évekkel ezelött történt az eset. Ugy érzem h olyan belső feszültséget okoz, hogy ezeket a gondolatokat féken próbálom tartani, annyira tönkrement az életem ettől a rossz döntéstől.....ha béemivel tudtok segíteni, kérlek tegyétek meg. Egy lány

2020. júl. 1. 14:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező,


Nekem is vannak most nagy gondok az életemben, ami könnyebbé teszi ezt, az tapasztalatom szerint a fizikai munka, ami erőt vesz igénybe. Pl. kapálás. Közben egyszerűen nem tudsz agyalni. Vagy ha közben is kattogsz, a dühödet a földben ki tudod adni. Ezt viccen kívül mondom. És célja is van, elültetsz egy virágot, locsolod, szebb lesz. Ez lelkileg tölt fel. Próbáld ki.


Nem ér helyette edzésre járni. Az túl öncélú.


Ill. az esetre fókuszálva: mindenki csinál hülyeségeket, amiket utólag megbán. Én is tettem olyat, amire mai fejjel nem vagyok büszke. Hagyd az ezen való kattogást. Rajtad kívül a világon senki nem tudja, nem fontos, lezajlott, elmúlt. Nem változtatott a világ menetén. Senki nem tör pálcát a fejed felett. Te se tedd azt. Engedd el, mint egy lufit a levegőbe, hadd szálljon el. Nem fontos. A ma a fontos, a holnap a fontos. A tegnapot már nem tudod megváltoztatni, a mát, a holnapot igen.

2020. júl. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

Szeritem biztosan van valamilyen mentális problémád, különben nem éreznél így, plane ilyen intenzíven.

Először arra kellene rájönni, hogy mi a gondod, utána mar tisztábban látnál.

Azért írom, mert van éreztem mar hasonlót, mint te, en borderline vagyok es szorongok is. Ilyenbe en soha nem tudtam volna belemenni, de olyan volt mar, hogy valakivel táncoltam, amit később nem értettem, hogy miért engedtem neki, vagy egy barátomnak, akinek tetszettem, de nekem o csak barat volt, hagytam, hogy megoleljen, vagy egy másik barátom meg akart csókolni, amit nem hagytam, de később ostoroztam magam, hogy miért voltam vele ilyen elnéző es miért nem orditottam le. Ilyenkor nem hagynak nyugodni ezek a kenyszergondolatok, es utálom magam, amiért nem tudtam az adott szituációban helyesen lereagálni a dolgot. Szóval abszolút el tudom képzelni, hogy mit érzel, ezért is mondom, hogy ehhez szakember kell es ki kell deríteni, hogy milyen mentális problémád van.

2020. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%

Szia,

Bocsáss meg magadnak és a másik embernek is, rakd le a terhet a szívedről. Függetlenül, hogy megvagy-e keresztelve vagy sem ha beülsz egy gyóntató székbe egy katolikus paphoz beszélni az biztos segít levenni a terhet...

Ez lehet nagyon furának tűnik ez a válasz, de majd érzed a hívást ott belül, csak ne állj ellene neki..

Elsőre az is elég ha kéred Istentől a segítséget.. de majd érzed a lelkedben.. egy fajta űrt, amit ki kell tölteni szeretettel..


Isten áldjon. Szép áldott napot!

2020. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De azért is írtam ki a kérdést, mert az utóbbi napoban már valami túlment bennem, és olyan haragot, gyűlöletet kezdtem érezni a férfiak iránt. Jelenleg úgy érzem h pl férfi pszichiáterhez se szívesen mennék. Mindaz, amiket leírtatok jó dolgok és higgyétek el nekem is sokszor lefutott már mind a fejemben, igen a kapálás is, meg a paphoz fordulás is. Igazság szerint már nagyon kétségbeesésemben írtam ide, az évek alatt sok békés megoldás már végigment bennem, hogy mit kellene tennem.
2020. júl. 2. 15:25
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a rengeteg álmatlan éjszakával is összefügg-e, vagy amúgy is ez lenne, de az elmúlt 2 napban mikor kiírtam a kérdést, már ilyen gondolataim voltak, hogy félek a férfiaktól, undor, és hogy nekik tudnék menni akár, akár megütni valakit, jó mondjuk olyan érzeteim már régebb óta vannak, hogy ezt a srácot, akiről a kérdésem szól, h sokszor beleláttam idegen emberekbe, ha már egy kicsit is hasonlít, akkor megijedtem, hogy esetleg őt látom..miközben az agyammal tudom, hogy ez lehetetlen, más városban élünk, messze egymástól, szóval jelentéktelen az esély rá, hogy errefelé lenne dolga vagy bármi...ilyen ezelőtt még sosem fordult elő....az igaz h a kérdésemben leírt élmény okán sokszor volt olyan gondolatom, hogy nem akarok csinos lenni, csinosan öltözni, h ne vonjam magamra a figyelmet, legyek visszafogottabb stb. Olyan is volt pár hónapja h elmentem futni, és csak valami hasonló köralakú srácot láttam, és meg kellett állnom sírni, hogy lehet, hogy ő az, és el kezdtem félni és inkább hazamentem
2020. júl. 2. 15:38
 16/16 anonim válasza:
90%

Kedves Kérdező!

Szeretném tudatni veled, hogy nem vagy egyedül. 26 éves nő vagyok. 18 évesen volt egy kapcsolatom. Hasonló volt a pasas, mint amit te leírtál. Én nem akartam, de ő erőszakoskodott, öngyilkossággal fenyegetőzött. Volt, hogy nekivágott a falnak, a kést az arcomba tolta és azzal fenyegetett, hogy ne hagyjam el. Innentől kezdve még egy évig nem tudtam kilépni a kapcsolatból, így kellett együtt lennem vele, társaságba, esküvőkre, összejövetelekre járni, mindenkinek megjátszani, hogy minden rendben, egy olyan férfival, akitől undorodtam és le kellett vele feküdnöm többször is. Azt tudni kell, hogy ez a mi hibánk is. Az erőszak viszont, legyen az verbális vagy nem, az akkoris erőszak és pont. Szerintem nagyon sok nő átél ilyet, csak kevesen beszélnek róla, nem mindig tudódik ki. Nagyon nehéz volt kilépni ebből a kapcsolatból, de végülis fel tudtam dolgozni. Egyrészt mert megértettem, hogy ami történik az életemben és amilyen embereket beengedek, az valahol az én döntésem is volt. És a tapasztalatokból pedig erőt és bölcsességet merítek. Most erős nőnek érzem magam. Megbocsátottam ennek az embernek. Valóban le kell foglalni magad valamivel, ahogy korábban is említette egy válaszoló. Keress egy hobbit. Lehet akár valamilyen harcművészet, ha neked az esik jól. De ha hagyod felülkerekedni a gyűlöletet, bosszúvágyat, teljesen elborul az elméd, az neked miért lesz jó? Attól boldog leszel? Megölsz egy embert, utána mi lesz? Jobb lesz? Biztos, hogy nem. Egyébként meg soha egy ember életet senkinek nincs joga elvenni.

2020. júl. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!