Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedett már valaki SSRI mellé...

Szedett már valaki SSRI mellé Wellbutrint (bupropiont)?

Figyelt kérdés
Jelenleg Escitalopramot szedek, 10mg-ot, nagyjából meg vagyok vele elégedve. Viszont a szexuális mellékhatása zavar. Külföldi fórumokon olvastam, hogy Wellbutrint írnak föl az SSRI típusú antidepresszáns mellé és némely esetben beválik ez a kombináció és csökken a szexuális mellékhatás. Azonban önmagában a Wellbutrin növeli a szorongást. Szkeptikus vagyok, hogy lenne itt bárki aki már próbálta együtt ezeket a gyógyszereket, de hátha. Az orvosom elsőkörben azt tanácsolta, hogy próbáljam ki a Brintellixet, de arról nem olvastam túl jó véleményeket.

2020. júl. 1. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom hallgass a szakorvosra. Tudom nem tűnik válasznak, de ezek a nagyon konkrét problémák és gyógyszermellékhatások szakorvosi körbe tartoznak. Általános orvos végzettséggel se tud az ember nagyon hozzászólni sajnos. Ha olyan választ szeretnél ami működhet tényleg, akkor az orvosodat javaslom ne haragudj :(
2020. júl. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
63%

Ugyan ez a helyzet nálam is, és én is pont ugyan ezt szedem.

Az SSRI teljesen kiölte a szexualis vágyam. Próbáltam én is kombinálni,wellbutrin + escitalopram. Egy minimális szinten jobb lett a dolog, viszont a hangulatom,rettenetesen megdobta a wellbutrin. Egész nap jókedv, tele voltam pozitív gondolatokkal,ami érthető mert a Dopamin szintet emeli meg.

Folyamatosan nem használom, viszont egy éven 3 hónapot szedem.

2022. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!