Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak öngyilkos gondola...

Miért vannak öngyilkos gondolataim?

Figyelt kérdés

Van egy szerető családom, és bár sokszor veszekszünk, tudom hogy szeretnek. Vannak barátaim, és boldognak kéne lennem, sőt néha az is vagyok. Aztán elég egyetlen pillanat hogy a padlóra kerüljek érzelmileg, képes vagyok egyetlen apró dolgot valami óriásiként megélni. Ha egyedül vagyok a saját gondolataimmal, mindig bekúszik az öngyilkosság kérdés, de én ezt nem akarom. Senkinek nem beszéltem még erről, lehet hogy csak megint felfújom a dolgokat, de megőrülök a saját gondolataimtól. Csodás életem van, és mindenem megvan. Mit kéne tennem, hogy ez az egész időközönkénti "öngyilkos akarok lenni" gondolatom eltűnjön?

16/L



2020. júl. 4. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem, amit írtál, főleg nekem is 15-16 éves korom körül volt jelen ez, szóval valamilyen szinten a serdülőkori változásoknak is betudható. Nem találod még a helyed a világban, hiába vesznek körül szerető emberek, még mindig ki kell tapasztalnod másokról és magadról is dolgokat, lehetséges, hogy emiatt (is) lehet ez. Az érzékenység nálam a mai napig jelen van, szinte minden nap történik valami, ami miatt össze tudok törni. Lehet, hogy ez neked később el fog múlni, de az is lehet, hogy ilyen a személyiséged, ezzel pedig nincsen semmi baj! Vannak videók a neten, amik elmondják, hogy egy hiperérzékeny ember hogyan tudja a saját javára felhasználni ezt. Ha nálad nem is ez a helyzet, mindenképpen segíthetnek ezek a videók. Ha megérted, hogy ki vagy, hogyan működsz és elfogadod, akkor sokkal könnyebb lesz minden.

Ha viszont hosszabb ideig fennállnak ezek az öngyilkossági gondolatok, akkor viszont javaslom egy pszichológus felkeresését, egy jó szakember tud segíteni.

Kitartás!

2020. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalkori depresszió oké, de az öngyilkos gondolatok ebben a korban sem normálisak. Én javaslom beszélj a szüleiddel erről, azt írtad jó kapcsolatban vagytok. Mondd el nekik, mi van veled, sírd ki magad és ha úgy érzitek szükséges, menj szakemberhez.

Pik-pak rendbe szedi a rakoncátlan gondolataid hidd el. Jobb csírájában elfojtani ezeket a dolgokat.

2020. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!