Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha ki akarok...

Mit csináljak, ha ki akarok menni biciklizni, de egyszerűen nem bírom rávenni magam, mert szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés
Nagyon rég nem voltam kint, mert szociális fóbiám van, de már nagyon jót tenne egy kis mozgás, meg vágyok is rá, de egyszerűen nem bírom magam rávenni. Mit csináljak? 17
2020. júl. 7. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Biciklin nem sok interakciót kell elviselni.
2020. júl. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem muszáj tömegbe menni. Biztos van olyan hely ahol csak max.1-2 ember van
2020. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, de folyton úgy érzem, hogy néznek az emberek. Pedig tudom jól, hogy amúgy senkit sem érdekel hogy én éppen ott megyek, de akkor is. Amúgy csak egy kb. másfél km-es szakaszon kéne végigmennem, mire kiérek az erdőbe ahol tudok nyugalomban menni, de valahogy nem bírom rávenni magam már hónapok óta
2020. júl. 7. 15:17
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Muszáj a próbálkozás,szóval próbálkozz. Ha nem bírod tovább,akkor fordulj vissza és majd legközelebb megpróbálod.
2020. júl. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Én arra szoktam gondolni, hogy kapja be mindenki, aki bámul, meg rosszakat gondol rólam, másrészt pedig előre elfogadom, hogy szorongást fogok érezni, pláne elindulni nem lesz leányálom, mert jelenleg ilyen fóbiás vagyok, de muszáj keménynek lenni és átveszelni ezt, és menni és megcsinálni. Legalábbis bennem van egy belső megfelelési kényszer, saját magam felé, hogy "keménynek" kell lennem, ki kell bírnom, és ez nekem segít.
2020. júl. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!