Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lesz depresszióból,szor...

Hogyan lesz depresszióból,szorongásból öngyilkosság?

Figyelt kérdés
2020. júl. 11. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
ez milyen hülye kérdés már. Vagy úgy érzi valaki, hogy nem akar tovább élni vagy nem. Ehhez szorongani sem kell. Meg lehet szorongani egy életen át aztán mégsem jut az eszedbe hogy meghalni jobb volna. Nem következik ezekből semmi.
2020. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki arra a szintre eljut akkor szerintem már nem érez semmit, semmi fájdalmat, semmi szomorúságot vagy olyasmit amit előtte érzett.

És ezáltal bekattan valami benne, hogy akkor neki most jobb lesz ha elveszi a saját életét.

Szerintem. Aztán ha egy másik embert kérdezel biztos más lesz a válasza is.

18/L

2020. júl. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
En szorongok, panikbeteg vagyok. Mikor huszonevesen azt latod, hogy minden korodbeli megy bulikazni, utazgatni, iszogatni, akkor kicsit magaba roskad az ember. Hogy en nem birok diszkoba menni, mert elkap a panikroham, rosszul leszek, ajulaskozeli elmenyem van es halalfelelmem. Nem tudok moziba menni, nem tudok alkoholt inni, mert attol is bepanikolok. Raadasul minden nap egy kuzdelem, meg a munkahelyen is, mikor ulsz a kis szamitogep elott, es azt erzed, hogy menekulnod kell, szedulsz, szetvet a felelem, kozben nem tortent semmi, es ezt a racionalis elmeddel tudod, de a tested megis tombol. Hosszutavon baromi faraszto ez es aki gyengebb lelkuletu, siman belehajszolja magat az ongyilkossagba, mert szimplan belefarad. Ugyanez a depresszional. Elmeleti sikon nekem is elofordult, hogy eszembe jutott, mikor nagyon rosszul lettem es azt ereztem sose mulik el, hogy legalabb ha meghalnek tobbet nem ereznem ezt a borzaszto erzest. De soha nem tennem meg.
2020. júl. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 sok-sok erőt és kitartást🤍
2020. júl. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3. Én is így vagyok. :( hálás lehetek, hogy nekem ez csak a 30as éveim végén durvult el és volt fitalkorom amire vissza tudok emlekezni. De mára én is így élek......nem túl sok értelmét látom. De megölni nem akarom magam.....valahogy végig kell csinálni.
2020. júl. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Nekem 3 eve kezdodott, akkor 19 voltam. Teszem a dolgom igy is, haladok elore, sulizok, dolgozok, csak igy nehez. De hat muszaj. :)

2020. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Joszonom a biztatast kedves 4-es! Aranyos vagy! :)
2020. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Idővel egyre nehezebben bírod, egyre inkább elhalványul a remény, hogy ez valaha jobb lesz, közben sokszor az életkörülményeid is romlanak a mentális betegséged miatt (gondolok itt elsősorban teljesítményre és társasági életre), és a végére már nem látsz más kiutat. Egyszerűen fáj minden lélegzetvétel, fáj felkelni reggelente, fáj más emberek között lenni... Pokoli egy érzés, ráadásul a depresszió mellett nagyon gyakran alakul ki önutálat, ami hozza magával a "felesleges vagyok, mindenkinek jobb lenne nélkülem" mentalitást.
2020. júl. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha valakinek sikerült valahogy leküzdenie írja meg. Sokat segítene.
2020. júl. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős :( ti hogy jutottatok el ide? Nekem egy trauma ptsdt okozott és ez lett a kiváltó ok.
2020. júl. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!