Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez még egészséges érzés, vagy...

Ez még egészséges érzés, vagy már probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mennyire normális azt érezni, hogy ha az utcán valaki nevet, akkor rajtad nevet, ha összesúgnak, rólad beszélnek, az utcán, a buszon bámulnak. Ha eltévesztesz valamit, akkor világi nagy nyomorék vagy, vagy egy ügyintézésnél azt, hogy ekkora értetlen hülyével még nem találkozott az ügyintéző? Szóval ilyenek. Vannak ilyen mémek, szóval gondolom, hogy sokan éreznek ilyesmit, de érdekelne, hogy kb mi az a szint, amíg ez normális. Illetve az, hogy ti mit tesztek ezen érzések ellen?
2020. júl. 15. 05:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Én személy szerint szoktam magam így érezni. Szerintem ez még nem az a kategória, ami rendellenes lenne. Mindenkinek vannak ilyen pillanatai. Én arra szoktam gondolni, ha elfogna ez az érzés, hogy nem vagyok egyedül vele, lehet, hogy a sorban előttem lévő is épp erre gondol. Hibázni pedig mindenki hibázik, attól, hogy esetleg egy ügyintézésnél valamit elbénázok egyszer még nem leszek életképtelen. Az utcán pedig sokszor èn is elmosolyodok magamban régi dolgokon, néha én is megnézem milyen ruhát visel a velem szembejövő, így ha valakit látok, aki mosolyog vagy nevet, nem gondolok egyből arra, hogy lehet,hogy èpp rajtam. Lehet neki is egy régi dolog jutott eszébe. Viszont ha ezek az érzések odáig fajulnak, hogy már az utcára sem tudsz kimenni vagy ügyet intézni, mert arra gondolsz,hogy képtelen vagy rá és úgyis kiröhögnek, akkor az már nem normális és pszichológus segítségét kellene kérni.
2020. júl. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!