Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 22 évesen elhatároztam, hogy...

22 évesen elhatároztam, hogy változtatok, egészséges szeretnék lenni lelkileg. Semmi másra nem vágyom. Az életkorom nehezítő tényező lesz?

Figyelt kérdés

Szeretném olyan emberek véleményét kérdezni inkább, akik tapasztaltak; nem feltétlenül saját maguk kapcsán, hanem bárki ismerős, közeli barát, rokon, akárki volt a közelükben, aki kigyúgyult lelki gondokból.

Mivel nem tudom pontosan mi bajom, mert még most fogunk majd szakember után nézni, ezért csak általánosságban kérdezek.

Hosszú, gyerekkor óta húzódó önbizalomhiány, szorongásos, stresszes állapotok, rettentően gátlásos, önmagát folyton büntető, elégedetlen személyiség. Lehet esélyem sikeres gyógyulásra? Fogok tudni élményekkel dús, vidám fiatalkort élni? Tudom hogy a türelmetlenség is egy nagy problémám, de egyedül azért nem adtam még fel mindent, mert valahol halványan hiszek benne hogy változhatok, csupán nem bírnám elviselni, ha mire elérem mindezt, már elmúlna a fiatalságom. Érzem hogy nagyon elszúrtam mikor tiniként makacskodtam és szégyelltem orvoshoz menni, de ezen már felesleges őrlődnöm azt hiszem. Most újból nekifutnék, ezúttal nem szülői/háziorvosi nyomásra, hanem mert tényleg elegem lett. Második párkapcsolatom ment tönkre a közelmúltban a lelki gondjaim miatt, és ezt soha többé nem akarom átélni. Normális, életszerető, vidám fiatal szeretnék lenni, akinek vannak barátai, aki nem sír át napokat, aki nem kap pánikrohamot ha idegenek közé kell mennie. Aki tud róla mind mondják hogy nem lesz könnyű, de nekem egyelőre azzal is problémáim vannak hogy elhiggyem, lehetséges-e. Változhatok ennyi idősen? Egy minden társaságból kieső, egyedül lézengő, gátlásos emberből lehet még mások által kedvelt, nyitott, jókedvű személy? Borzasztóan igénylem a társaságot, más emberek közelségét, de annyira rettegek tőlük, hogy mit gondolnak rólam, hogy kevés vagyok nekik, hogy emiatt sosem kezdeményezek, sosem szólok másokhoz, a véleményemet is mindig megtartom magamnak. Csak az a nagyon kevés ember tudja milyen vagyok, akit közel mertem engedni magamhoz, de nyilván csekély vigasz az, hogy ők látják az értékeimet, ha képtelen vagyok megnyílni több embernek, és ezáltal mindenki a nyomi, meg csendes lányként ismer. Azt is szokták hinni hogy engem senki sem érdekel, mert tényleg úgy viselkedek. Közben meg megkukulok, mert tökre bírom a körülöttem lévők nagy részét, csak képtelen vagyok kapcsolatot létesíteni velük.



2015. ápr. 30. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első lépést már megtetted a gyógyulásod felé!

Hogy elhatároztad magad!

Van vmi oka a problémáidnak?

Normális párkapcsolat,normális környezet, barátok!

Menni fog, hidd el!

A párkapcsolataid miért mentek tönkre?

2015. ápr. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tanulj meg meditálni. A meditáció lenyugtat, pihentet és lelki erőt ad. Csináld végig ezt a 30 perces meditációt minden nap legalább egyszer, és most kezdjél hozzá, meglátod, használni fog: https://www.youtube.com/watch?v=c9JtaSCIdLs


Iratkozz be a Domján László féle agykontrollra, ott megtanulod a mélymeditációt, és ezeket a problémákat seperc alatt kezelni tudod! Keressél rá, a YouTube-on is tájékozódhatsz róla.

2015. ápr. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az első kapcsolatomnak sajnos nem tudom pontosan az okát, ott csak annyit kaptam magyarázatként hogy "kiszerettem belőled". Persze volt másik lány is a képben. Halványan kb. megvan, hogy a negatív szemléletmódom ott is szerepet játszott. Második kapcsolatnál viszont biztosan tudom, itt is elmúlt irántam a szerelem, de konkrétan elmondta, miért. Szintén a negatív életszemléletem, hogy nem szeretem magam, hogy bántom magam, néha fizikailag is. Azt mondta nem akart tovább kötődni olyanhoz, aki tönkreteszi magát. Megértem, biztosan fájt neki, és nem szándékosan bántottam, de mégis sikerült. Szóval úgy érzem amíg van ez a valamim, amiről egyelőre nem tudom micsoda de jó rég bennem van, addig pl párkapcsolatra sajnos alkalmatlan vagyok. Barátaim azért nincsenek, mert újakat szerezni nem bírok a gátlásaim miatt, a régiek közül meg nagyon keveset sikerült megtartanom mert valahogy elmarom magam mellől az embereket a viselkedésemmel. Jelenleg kb. teljesen egyedül vagyok, a szüleim támogatnak, ez az egyetlen pozitívum. Második barátom aki nemrég dobott azt mondta amíg ilyen görcsös és feszült vagyok, nem leszek szimpatikus senkinek, pedig értékes embernek tart, ő barátként is nagyon bírt mindig ezt mondta. Soha nem beszélgettem olyan hosszan és olyan sokat, mint vele abban az egy évben amíg jártunk. Szóval én is látom azért, hogy nem vagyok teljesen képtelen arra hogy pl beszélgessek másokkal, de valamiért megölöm a kapcsolataimat...

Az első lépést talán megtettem, de még úgy érzem nem elég erős az elhatározás. Akkor talán ezt a kérdést sem tettem volna fel.


Meditálni még sosem próbáltam, igazából nem tudom mennyire higgyek benne. Kicsit kétkedő vagyok mindennel, ez is egy a sokadik hülye problémáim közül :') De azt hiszem a fő gond az hogy úgy alapjáraton képtelen vagyok az ellazulásra.

2015. ápr. 30. 23:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mindezt én is írhattam volna. Szintén 22 éves lány
2015. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyerekként ért vmilyen trauma?

Bántalmaztak pl?

Ezért kérdeztem az okát.

Fiatal vagy még,semmiről nem vagy lekésve! :)

Sok ember csak a 3. vagy 4. X után jut erre az elhatározásra,te ezt megtetted a 20-as éveid elején!

Szerintem nem vagy elkésve, és nem lesz könnyű, sőt biztosan nagyon nehéz lesz,de megéri!

Amire először rá kellene jönnöd,hogy mi az, ami miatt elégedetlen vagy magaddal?

Meg kell találni a probléma forrását,és azt "kijavítani ". A pszichológus is ezt fogja tenni.

Ami fontos, ne várj egyből változást és ne hagyd magad vmi gyógyszerezéssel lerázni!

Fontos,hogy jó szakembert találjatok, semmi nem késő, én szurkolok neked!:)

Ha gondolod dobj egy privit :)

Ne értsd félre,nem ismerkedés céljából.

2015. ápr. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó! Nem tudom, valamiért nagyon rossz a memóriám, de fogalmam sincs milyen volt a gyerekkorom. Apró foszlányok vannak meg. Arra emlékszem hogy már az oviban is nehezemre esett barátkozni. Ez mindenhol csak folytatódott... igazából végig abban reménykedtem hogy majd más lesz, majd az új suli, majd az egyetem... de végül legutóbbin sem sikerült beilleszkednem és most kapcsolt is a vészcsengő, hogy tényleg gáz van. Mert asszem ennél nagyobb esélyem nem igen lehetett volna hogy tiszta lappal kezdjek (leszámítva azt a 3-4 volt középiskolai osztálytársat, akit szintén ide vettek fel. ők valamiért itt is egyből társaság középpontjává váltak, én meg mintha ismétlődne minden újra, lúzer lettem) Traumára nem emlékszem. Úgy érzem manapság átlagos ami nálunk volt. Elváltak a szüleim 10 éves koromban, szerintem ez a legrendkívülibb ami történt. Az ovis, sulis társaim csúfoltak sokszor, az rémlik még. Ilyen-olyan hülyeségek miatt, amiket idővel elfogadtam. Már nincs ronda szemüvegem, nem vagyok egy fejjel magasabb mindenkinél mint kisiskolásként, nem röhejesek a ruháim, igaz nagyon vékony maradtam de ezt meg kivételesen szeretem is magamban. Tudom hogy nehéz lesz de úgy érzem ennyit talán még megérdemlek, hogy őszintén adjak magamnak egy esélyt mielőtt feladnám. Van az életnek olyan területe ahol tehetségem van, és nem szeretném elherdálni, mert valamennyi sikerélményemet ennek köszönhetem. Csak valamiért szociálisan életképtelen vagyok már kiskorom óta. Gyógyszertől eléggé viszolygok, nem is szeretnék szedni, mindenféle mesterséges hormontól meg ilyesmitől félek. Egyszer szedtem fogamzásgátlót életemben, kb. 3 hónapig, mert konkrétan elkezdte tönkretenni a szervezetem. Szóval ha nehéz is lesz, mindenképp mesterséges, rizikós anyagok nélkül akarom végigcsinálni. Köszönöm, lehet hogy írok majd, de szerintem mindent elmondtam így kapásból, meg nem szeretném rabolni az idődet : ) Örülök hogy ezen az oldalon a tévhitekkel szemben lehet még normális válaszokat kapni : D



Utolsó előtti: Ha meg szabad kérdeznem, veled mi történt? Írhatsz nyugodtan privátban is, csak a kíváncsiság vezérel. Meg kicsit furcsa is, mert sosem szoktam belegondolni /elhinni hogy más is járhat hasonló cipőben. Segíteni nem hiszem hogy tudnék sajnos, mert én is épp megoldást keresek, de lehet hogy érdekes megosztani ilyesmit olyannal aki hasonlót élt át (ezt magamra is értem). Persze nem muszáj, és ne vedd tolakodásnak, nem akarok vájkálni vagy ilyesmi.

2015. máj. 1. 00:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit még hozzátennék tennék, gondolj arra, most nem sikerül meggyőznöd magad, majd a következő csalódás után az életben, végre ráveszed magad,akkor már hónapok,évek eltelhetnek, mert ha tényleg ilyen komoly a helyzet, előbb -utóbb el kell menned!

Ez nem vitás!

Ugyan a pszichológia még manapság sem tekinthető mágiának, de nagyon sok fejlődésen ment keresztül az utóbbi pár évtizedben,érdemes szerintem bízni benne!

És igen,az általad eddig leírtakból nem vagy reménytelen,ami nagyon fontos, hinned kell magadban és a gyógyulásban!

Hajrá :)

Előző voltam.

2015. máj. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is: nem rabolod az időmet, azért mondtam,nyugi van,ha szeretnél írj:)


Amit leírtál, abból valóban a szüleid válása volt a legrendkívűlibb.

Nyilván nem tett jót a lelkednek és valamelyest hibásnak érezted magad,a gyerekek mindig ezt teszik.

Azért írtam, hogy dobj privit,mert nagyon sok mindenről lehet beszélgetni,és a te esetedben már az is valami,ha beszélsz dolgokról.

Van testvéred?

Milyen a szüleiddel való kapcsolatod? Most és korábban?

Családban volt másnak is mentális betegsége?

Ilyen és ehhez hasonló kérdések vannak.

2015. máj. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogyan bünteted magad?

Mióta?

Szüleidnek milyen volt a kapcsolata mikor együtt éltetek?

Mikor akartak először szakemberhez küldeni?

Első párkapcsolatod milyen volt?

Hogy bánt veled a barátod?

Számtalan kérdés van...

Még mindig ugyanaz voltam :D

2015. máj. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!