Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudtok pszichológusnal...

Hogy tudtok pszichológusnal beszélni?

Figyelt kérdés
Nagy szükségem lenne a segítségre, de nagyon nehezen beszélek a problémaimrol, főleg személyesen. Bőgés nélkül gyakorlatilag nem is megy. Sokszor még a hozzám közel állóknak se tudok megnyilni, hogy lehet akkor egy idegennek? Nem tudom elképzelni hogy odamegyek leulok elé és beszélek.
2020. júl. 15. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
próbáld online, most a vírus miatt nagyon sok pszichológus indított online tanácsadást is.
2020. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Videóhívassal. Az majdnem ugyanaz mint a személyes.
2020. júl. 15. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Van chates is meg skype videóhívásnélkül.
2020. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A sírás pszichológusnál szerintem teljesen természetes, hozzá vannak szokva. Én is úgy mentem először hozzá, hogy na én biztos nem fogok senki előtt sírni, aztán 10 perc múlva már bőgtem is.

Én se tudtam soha senkinek beszélni a problémáimról, de ott valahogy természetesen jön. Szerintem a legtöbb pszichológus őszintén érdeklődik, és segíteni szeretne, ez nagyon sokat számít. Szinte bármit mondhatsz nekik, nem fognak elítélni, meghallgatnak és megértenek. Ha pedig valamiről nem szeretnél beszélni, akkor megmondhatod nekik nyugodtan, hogy még nem állsz készen rá, nem fogják erőltetni. Szerintem próbáld meg, elmész egy alkalomra, sírsz egy kicsit ha úgy van, na bumm, aztán ha nem érzed a dolgot, akkor nem kell újra menned, ha nem akarsz.

2020. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor en mentem eloszor, annyira ketsegbe voltam esve, hogy nem erdekelt, ha esetleg sirok elotte. Fel voltam erre keszulve, zsepi nalam, elokeszitve. A pszichologusnal vegul nem sirtam, ami azert meglepo, mert akarhanyszor beszeltem a tortentekrol masoknak, nem tudtam siras nelkul megtenni.

Eloszor feltem en is, mert azt hittem, komplett idiotanak fog tartani. Ezt mondtam is neki, a valasza: nem erdekes, hogy ki mit gondol, az erzesek a fontosak. Erzeseket nem kerdojelezunk meg. Nekem ez nagy tanulsag volt. A pszichologusom azota is tartja magat ehhez.

Nekem is volt olyan, amirol nem akartam beszelni. Nehanyszor feljott a tema,mindig mondtam, hogy errol nem beszelek. Tiszteletben tartotta. Viszont egyszer megkerdezte, hogy miert nem szeretnek errol beszelni. Ekkor bennem attort valami, es megertettem az okat. Igy elmondtam neki olyat, amit 20 ev alatt soha senkinek nem mondtam el. Kb. 10 honapja jartam hozza. Nekem ennyi ido kellett hozza.

Nekem az a tapasztalatom, hogy hagyjak, hogy a magadban tempojaban nyilj meg, tudjak, hogy a bizalom nem ot perc alatt szuletik.

2020. júl. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Chateset sehol nem találok.
2020. júl. 17. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!