Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdem úgy érezni hogy tényleg...

Kezdem úgy érezni hogy tényleg megőrülök. Szükséges szakorvossal beszélnem? 17/L

Figyelt kérdés

Próbálom minél rövidebben elmagyarázni. Tavaly szeptemberben kezdődött, amikor hozzánk költözött a mostohaöcsém. 2 hetente lakik itt. Először mostohaöcsémmel minden rendben volt, aztán egyre rosszabb lett. Ugyan szinte nem is beszéltünk, akárhányszor meghallottam a hangját szörnyen idegesített, gyűlölöm, pedig semmit nem tett. Utána 2 hónapig anorexiás voltam. 42,4 kilóra fogytam 167 centihez. Aztán egyik nap brutál erős hasfájás tört rám januárban. Megijedtem, nagy nehezen de újra ettem. 7 hónap telt el azóta és ugyanúgy minden egyes nap fáj a hasam. Úgy érzem megemészt a gyűlölet. Aztán egyre rosszabb lett. 3 hét alatt 5x halluciáltam. Egyszer láttam, 4x hallottam. Olyan érzésem van mintha egy álomban élnék. Megfordult a fejemben, hogy mindenki csak egy robot, vagy én egy teszt vagyok, valami felsőbb erő irányítja az embert, minden előre ki van tervelve. Félek a sötétben, olyan mintha folyamatosan figyelne valaki. Néha elég ijesztő gondolataim vannak. A hasfájás mivoltát is egy plusz lelki tehernek érzem már, de ezzel kapcsolatban már folyik a kivizsgálásom. Azt terveztem hogy ha elkezdődik a suli, beszélek a sulipszichológussal, mert egyedül ebbe bele fogok őrülni. Félek már magamtól is, mi van ha megölöm magam. Pedig nem akarom, mert vannak céljaim, amiket el akarok érni, de néha mégis rám jön, hogy túl erős a félelem, nem tudom legyőzni. Zombinak érzem magam, mi a baj velem?


Azt még kihagytam hogy félek attól is, hogy elvesztem az önkontrollt. Néha (olyan havi 1x) jön valami roham, ami pár perc alatt el is múlik. Olyankor hevesen ver a szívem, szédelgek, hányingerem és sírhatnékom van. Ez mi?



2019. júl. 30. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó amit leírsz az pánikroham.


A gyomrod, hasfájásod mindenképp vizsgáltasd ki, nehogy ne ismerjenek fel szervi bajt, de azt hiszem az is lelki eredetű. Bár sajnos a hosszabb éhezés alatt kialakulhatott gyomorfekély pl.

Az iskolapszichológus nagyon jó ötlet kezdetnek! Azt tudnod kell h hosszas terápiát kapacitás és jogpsuétság miatt se csinálhat, de pár alkalommal tudsz vele beszélgetni, segt abban merre indulj. Lehet hogy tényleg dokira is szükséged lesz. Ha nagyon nehéznek érzed a helyzeted, akár most is fordulhatsz pszichiáterhez vagy pszichológushoz, akár a háziorvosod is tud segíteni.

A mostohaöcséd nyilván nem tett semmit, de felfordult az életed tőle, érthető ha nehéz ezt feldolgoznod. Lehet hogy egyedül nem is megy, erre lesz jo pszichológus.

A halucinációkat is elmondhatod neki, én nem vagyok benne biztos hogy az nem az éhezés és az ugráló vércukorszint folyománya (nam írtad mifélék) a félelem a sötétben meg általában is szorongás.

2019. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Els vagyok, ami még felmerült bennem, vérvételen voltál és pajzsmirigyhormont néztek-e?
2019. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Igen, voltam vérvételen még áprilisban. A hasam értéke 10-zel magasabb a felső határnál, de csak ezt találták. Pajzsmirigyhormont nem néztek.
2019. júl. 30. 16:02
 4/8 A kérdező kommentje:
A hallucinációk pedig: egyszer volt, hogy valaki szólt hozzám, egyszer egy férfit láttam velem szembe jönni, elnéztem és mire visszanéztem, eltűnt. Nem gondolom, hogy 3 másodperc alatt be tudott volna menni a kapun majd a házba, hang nélkül. A másik 3 is hang volt, de nem beszéd. Pl. hallottam ahogy kinyílik a szomszéd szoba ajtaja majd lemegy valaki a lépcsőn, de nem jött vissza. Ez este volt, mindenki otthon volt és mindenki aludt, senki más nem hallotta (megkérdeztem). A többi is hasonló volt.
2019. júl. 30. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem látom ezeket nagyon tragikusnak, sztem velem rendszeresen történik hasonló, azt hiszem szóltak hozzám vagy ilyesmi. Inkább ha szorongsz, ezeket úgy éled meg mint abnormális dolgokat. De beszél erröl pszichologussal mert sztem megnyugtat majd.
2019. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mostohaocsed bantalmaz? azt kene megtudni, h miert gyulolod? sok tuneted nekem ptsdnek tunik. mikor en valakit ennyire gyuloltem az a tole valo extrem retteges miatt volt. lehet, h te is rettegsz tole. nem csodalom, hogy felsz hogy megorulsz.
2019. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tett semmit, nem bántott egyszer sem, és nem is értem miért utálom. Talán zavart hogy anyukám mindig olyan kedves volt hozzá, mikor volt hogy mostohaöcsém semmit nem csinált. Pl én segítettem anyának és mostohaapámnak, de ő egyszer sem. Ezt meg is említettem anyának de nem érdekelte, közben én voltam a béna amiért nem találtam meg valamit egyből, ami kellett volna. Idegesítenek a béna viccei, hogy olyan más mint mi. Hogy neki olyan jó a kapcsolata az apjával hogy minden nap megbeszélik, mi volt vele a suliban, nekem meg anya szinte semmit nem tud abból, amit én ma ide kiírtam.
2019. júl. 30. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 pont ez jutott eszembe nekem is, hogy valami elfojtott dolog van a háttérben....

mindenképpen vizsgáltasd ki magad Kérdező, hogy a szervi problémát ki lehessen zárni, és menj el pszichológushoz is !

2019. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!