Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kötelességem elmondani az...

Kötelességem elmondani az üzem orvosnak hogy gyógyszert szedek?

Figyelt kérdés
Depresszióra és szorongásra szedek 2 féle antidepresszánst,de félek,hogy ha ezt elmondom akkor esetleg nem fognak alkalmasnak találni vagy a munkából fognak elküldeni emiatt.(hallottam már ilyet) egészségügyben dolgozom,szóval ezért se szeretném elmondani,hogy ne gondolják azt,hogy esetleg emiatt nem tudom elvégezni a munkám.

2020. júl. 17. 20:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
akkor meg főleg fontos lene
2020. júl. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem mondod el, az indokolja az azonnali hatályú felmondást!

Ezek olyan szerek, amik szedéséröl feltétlen tájékoztatni kell az orvost, mert egyes munkaköröket igy nem láthatsz el.

HA emiatt nem dolgozhatsz az adott helyen, akkor az eltitkolással másokat is veszélyeztetsz!

2020. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ja mindenki ilyen előítéletes még az orvos is. Aki depressziós az már nem jó semmire. Biztos kinyírok másokat véletlenül.
2020. júl. 17. 20:38
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Elvileg kötelező lenne,de pl.nekem az előző munkahelyemen a vezető főnővér azt mondta,ha ilyesmit szedek,ne mondjam el. Szintén nővér vagyok. Volt egy kollegina aki elmondta és éjszakára emiatt nem volt beosztható mert a szer álmosító hatású volt. Szóval nem hivatalosan azt tanácsolták,hogy inkább ne mondjam el ha ilyen van. Egy jól beállított gyógyszer mellett nem lesz semmi gond,csak azért elővigyázatosságból inkább ne menj olyan helyre,ahol egyedül vagy beosztva pl.éjszaka. Én rendszeresen kifogtam az ilyen osztályokat,ugyan jól bírom az alváshiányt, de azért kutya kemény volt így is neha.
2020. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok nővér csak voltam:) de akkor még nem szedtem semmit. Most fogászaton dolgozok, mint asszisztens szóval kétlem,hogy bárkinek is tudnék kárt okozni. Bár annyi az előítéletes ilyen téren. Azt hiszik hogy jaj,ez antidepresszánst szed, akkor tuti kiszámíthatatlan,agresszív stb...és ha netán nem szedek be egy gyógyszert bekattanok.
2020. júl. 17. 21:05
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Akkor pláne ne mond. :)
2020. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ilyen esetben ne mondd el, de vagy már most, vagy a közeljövőben meg tudja nézni magától is. E.recept, tudod. Szóval, ha lehet, más nevére kellene felírnia az orvosnak, pl. ha van nyugdíjas rokonod.
2020. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles csak ha olyan munkát végzel ami veszélyes. Pl gépeket kezelsz és olyan gyógyszert szedsz ami a "gépek kezeléset befolyásolhatja."

Nem tudom mit takar hogy egyeszségügyben dolgozol. De mondjuk egy olyan antidepivel lehet nem műtenék ami halucinációkat okozhat. Nyilván ha pl egy röntgen gépet kezelsz vagy betegszállító vagy akkor teljesen mindegy. Nekem nincs másokat veszelyeztető munkaköröm így én biztos nem mondanám el. A kollégáim sem teszik akik szednek. Még a betegségeimet sem mert pl ha ki akarnak rúgni valakit akkor van példa rá, hogy megpiszkalják az orvosi papírokat hátha fogni lehet valamire.De én ezzel senkinek nem ártok. Nem sodrom veszelybe senki életet egészségét. Neked kell tudni a bogyók mennyire befolyásolják a munkádat. Kívülről nem lehet megítélni.

2020. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja amúgy nálunk meg sem kérdezte az üzemorvos mit szedek. Amit nem kérdeznek arra biztos nem kell valaszolni :)
2020. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

Ha elhallgatsz valamit, és abból neked vagy másnak egészségkárosodása lesz, akkor téged fognak elővenni, akár börtönbe is kerülhetsz. Pl. darukezelő vagy, nyugtatót szedsz, és a gyógyszer mellékhatásai miatt ráejtesz valakire egy 500 kilós betondarabot, akkor nem gondatlan emberölésért vesznek elő, hanem szándékosért, mert szándékosan hallgattál el valamit, és ebből lett a baj.

Ha aláírod a kartont, ahol az van, hogy nem szedsz semmit, az közokirathamisítás.

A legtöbb munkakörben nem akadály, ha valaki antidepresszánst szed. Ahol meg akadány, annak oka van.

2020. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!