Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindig álmos vagyok és fáradt....

Mindig álmos vagyok és fáradt. Ha sétálok egy órát utána álmosság hullám tör rám. Ez lehet depresszió miatt?

Figyelt kérdés
Alacsony a vérnyomásom is szóval alapból aluszékony voltam mindig.

2020. júl. 19. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ki kéne vizsgáltatnod magadat, mert - hacsak nem 85 éves vagy - ez nem normális.
2020. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Először is az életmód az ami befolyásolhatja. Egészséges ember általában nem fáradékony, aki egészségtelenül táplálkozik annak nagyobb esélye van arra, hogy fáradt és aluszékony. Benne van a pakliban az is hogy nem mozogsz eleget. Ha mozgunk akkor olyan anyagok termelődnek bennünk,melyek segítenek megőrizni az éberségünket. Mozogj sokat.

Rossz alvási szokásos van, nem alszol eleget stb...

Testsúlyproblémákkal küzdesz, ez is benne lehet a pakliban

nem eszel reggel, és nem iszol eleget, talán ez is okozhatja.

vashiány, vérszegénységgel állsz szemben (saját tapasztalat, fordulj orvoshoz ha ennek a betegségnek a tüneteit érzed magadon)

de lehet depresszió is.

gyógyszer is kiválthatja de cukorbetegségre is utalhat

táplálkozzunk egészségesen, figyeljünk oda a minőségi alvásra, kerüljük az alkoholfogyasztást, vezessük be a rendszeres testmozgást, töltsünk minél több időt friss levegőn próbáljuk kerülni a stresszt.

JOBBULÁST!

2020. júl. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egészségesen táplálkozom, iszom meg eszem eleget, már csak picit vagyok vérszegény de szedem a vasat továbbra is, nincsenek súlyproblémáim, igyekszem tornázni meg sétálni minden nap de olyan mehéz ilyen fáradtan, nem alszom jól ez tény, de ha sikerül 9 órát akkor is álmos vagyok. Nem iszom alkoholt és nem vagyok cukorbeteg.

Milyen vizsgáltatok kellenének?

2020. júl. 19. 12:10
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

mindenképpen egy vérvétel, az sok mindent mondhat, de mindenképpen menj el orvoshoz, én is szedem a vast, de még mindig nem állt vissza normálisra, de az is lehet hogy nem szívódik fel a vas, milyen tablettát szedsz?

Én a martoffelt

2020. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2020. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
1 hónapja voltam vérvetelen. Csak a vérszegénység volt még picit. De már javult sokat. Vitafer szirupot szedem. Nem bírja a gyomrom a többit amit próbáltam. Amit írtál azt még nem próbáltam. Meg ferrocompot szoktam ha itthon vagyok, az nagyobb dózisú csak fáj a hasam tőle. Már 1 éve van. Lassan javul. 39.
2020. júl. 19. 13:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló tüneteim vannak évek óta, egészséges életmód, sport, normális napi rutin ellenére is. Voltam már teljes körű kivizsgáláson egy éve, ugyanígy enyhe vashiányt állapítottak meg, minden mást rendben találtak. Pajzsmirigy vizsgálatra küldtek még el, nem tudom, azon voltál e már. Bár nekem ott sem mutatkozott lényeges elváltozás.

Kávét fogyasztasz? Elég időt töltesz a szabadban? Amikor alszol, el tudsz jutni a mélyalvás fázisába, vagy pedig éberen, "felületesen" alszol? Mentális egészségeddel mi a helyzet? Ezeket érdemes átgondolni.

Én arra jutottam az évek alatt, hogy valószínűleg nagyrészt mentális okai vannak az állandó fáradságomnak.

(21)

2020. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen nézték a pajzsmirigyet is, még uhm is volt. Nincs vele gond, meg nem is volt soha. Nem tudom milyen fázisába jutok az alvásnak, sokszor felébredek és rémálmaim vannak szinte minden éjjel. Szabadban nem túl sokat, de sétálok minden nap 1 órát. Kávét csak reggel szoktam, néha ebéd után ha nagyon hulla vagyok. Depressziós vagyok és generikus szorongásom van, szociális fóbiám és pánikrohamaim :) Ezért kérdeztem, hogy lehet e ettől? Már nem akarom a háziorvost fárasztani. Ha van valami konkrét ötlet mit vizsgáltassak ki ami ilyesmit okozhat és még nem volt akkor megpróbálom, de ezzel nem akarok oda állítani már hozzá, annyi bajom volt az utóbbi időben.
2020. júl. 19. 18:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló vagyok.

Ez alapján igencsak a mentális hogyléted miatt alakult ki az állandó fáradtság. Nekem is hasonló jellegű problémáim vannak, a depresszióval eleve együtt jár a fáradékonyság, fásultság. A szorongás pedig a világ legfárasztóbb dolga...lehet, kívülről úgy tűnik, nem csinálsz semmit, de fejben minden gondolatmenetedben "végigfutsz egy maratont". A rossz alvás hátterében is ez áll, nem tud pihenni az agyad. Nekem is sokszor vannak rémálmaim, alvási paralízisem is olykor.

Nem muszáj megbeszélni a háziorvossal, ha nem szeretnéd, de kérhetsz esetleg beutalót szakemberhez, már ha úgy érzed, készen állsz rá (mondom ezt én, aki 6 éve tolja maga előtt a pszichológus dolgot :D )

De ha ez nem, akkor szabadban próbálj több időt tölteni, próbálj ki valami új sportot, hogy ne ebben is csak a rutint lásd, hanem legyen egy kis kizökkenés. Illetve, bármennyire is nehéz, próbáld kevesebbet használni az internetet. Rajtam ez utóbbi tudott a legtöbbet segíteni.

2020. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szegény 2.miért pontoztátok le ennyire? Sok lehetőséget írt.

Már voltam "szakembernél" de sírógörcsöket okozott és olyan mély önsajnalatba estem tőle, hogy egy alkalommal elgondolkoztam, hogy a Dunába ugrom. Az volt az utolsó alkalom, hogy pszichológushoz mentem. Nem hogy jobb lett volna nagyon nagy mértékben rontotta a közérezetemet. :( Mehfogadom a tanácsod a nettel kapcsolatban. Elég időpazarlás is. ;)

2020. júl. 20. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!