Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van aki most gyógyul étkezési...

Van aki most gyógyul étkezési zavarokból?

Figyelt kérdés

Örülnék ha leírnátok a gyógyulási történeteket, hátha plusz erőt tudok belőle meríteni. Nyugodtan lehet privátban is❤️


16/l



2020. júl. 21. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia!Nemrég jöttem haza a kórházból,ahol sajnos már sokadik alkalommal sem sikerült eredményt elérni.Így most egyedül próbálkozom.Bent kaptam inzulint,h legyen étvágyam de csak pár alkalommal pedig hatásos volt csak kevés.Úgy kezdtem neki a gyógyulásnak,h BMR kalkulátorral kiszámoltam hány kcal-t kell ahhoz naponta megennem,h heti 0,5 kg-t hízzak,és csináltam egy étrendet napi 3x-i étkezéssel.Sajnos elég egyoldalúan étkezem de nagyon igyekszem bővíteni az étel listámat.
2020. júl. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én sztorim nem biztos hogy tipikus étkezési zavar, ugyanis nem anorexiával harcoltam meg. De étkezési zavarnak nevezném.


Volt egy borzalmasan stresszes időszakom, amiben lefogytam, az alapból is vékony alkatomból. Nos, én betegesen akartam, gyorsab hízni. Kalóriákat számolgattam, edzettem heti 3x. Családom szerint már megszállott voltam emiatt, utáltam az alakom, volt hogy sírtam mert vékony voltam.. Egyszerűen nehezebb visszaszedni, mint leadni, ez egy folyamat és türelem kell.

Mikor végre felkúszott a mérleg pár kilót, gond lett az emésztésemmel. Mai napig nem tudom mi, valami vírus, baktérium, vagy túlterheltem magam, de több mint egy hónapig felborult minden. Kiderült, hogy tejérzékenység alakult ki bennem.. Ebből mai napig lábadozom fel, mert helyre kell állítani az emésztést (probiotikum kúra, diéta stb.) és hát gondolhatod, visszafogytam ugyanoda.. Mert egyszerűen a félelemtől hogy mi a bajom, nem tudtam enni, mindenféle érzékenységet bebeszéltem és össze vissza hagytam ki az összetevőket, tehát még egy kis vitaminhiány is lett belőle.


Azóta örülök, hogy kiderült a probléma, türelmesen állok magamhoz, nem érdekel ha valakitől megkapom, hogy "uramisten de vékony vagy!" Dolgozom magamon, de a legpontosabb, hogy megtanulom magam szeretni és elfogadni és neü erőltetem a testemre a dolgokat. Ezentúl nem azért sportolok és diétázom, mert görcsösen tartom magam egy felállított ideálhoz és nagy s**gget akarok instant, hanem hogy jól érezzem magam és egészséges legyek! (:


Bárki aki ilyesmivel küzd, van kiút! Én több mint egy éve szenvedek ilyesmivel, a kulcs hogy szeresd magad és akarj egészségesen élni! Sok sikert!

2020. júl. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!