Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki rendelkezik tapasztalat...

Valaki rendelkezik tapasztalatokkal a Nap-Kör alapítvánnyal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A depressziós önsegítő csoport és a szorongással küzdők önsegítő csoportja érdekelne.


22/L



2020. júl. 24. 11:45
 1/2 anonim válasza:
100%
Bár már nem aktuális, de idén voltam náluk, úgyhogy leírom a tapasztalataimat. E-mailben vettem fel velük a kapcsolatot, és csak a második próbálkozásra reagáltak. Elmondásuk szerint eléggé le voltak terhelve, és több hónapos várólistájuk van. Kértem őket, hogy vegyenek fel a várólistára. Minden esetben van egy első interjú, amiért "hozzájárulást" kérnek, ez 10 vagy 15 ezer forint. Az én első interjúmat mégis 1 héten belül megejtették volna, ami online lett volna. Számlaszámot már rögtön az arcomba tolták, és írták, hogy küldjem el az erről szóló utalási bizonylatot. Mivel nincs sem kamerám, sem mikrofonom, ezért jeleztem, hogy inkább személyesen mennék. Egy kis lecseszés mellett ezt is megoldották végül. A hely, ahol vannak tűrhető, több terem van a foglalkozások részére. Ami első interjú volt, az inkább egy pszichológusi kezelés volt, tehát mintha előre eldöntötték volna, hogy nekem egyéni terápiára kellene majd járnom, meg sem kérdezték, hogy nekem mi az elképzelésem, pedig már a levélben jeleztem, hogy engem a csoportterápia érdekelne. A művészetterápiás csoport elvileg bárkinek igénybe vehető, de a DBT csoportot csak az veheti igénybe, aki vállalja a csoportterápiával párhuzamosan az egyéni terápiát is, és minimum 2 hetente kell járni egyénire, ami 10 ezer forint/alkalom. Ha olyan pszichológust választasz, aki még csak hallgató, akkor 4k/alkalom. És akkor a csoport is az egyéni emellett 4 ezer/alkalom. Érdekes módon a várólista ellenére akinél voltam egyéni terapeuta e-mailben már a következő héten kérdezte, hogy azon a héten tudok-e menni hozzájuk. Végül hagytam őket a francba. A terapeuta, akinél voltam kedves és tapasztalt volt, nekem inkább a lehúzós hozzáállásukkal volt problémám. Önsegítő csoportokat nem tudom, kik vehetik igénybe, de érdemes e-mailben érdeklődni náluk. Tudom még esetleg javasolni az Ébredések Alapítványt, ott vannak ingyenes csoportterápiák.
2022. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Bár én is láttam volna, hogy pénzlehúzás az egész.
2023. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!